Otrdiena, 04.Oktobris 2022. » Vārdadienas svin: Modra, Francis;

Piekto gadu Rīgā svinēs Jesajas Berlina dienu

Easyget.lv, 01.10.2013. 12:46

Trešdien, 9.oktobrī, ikviens aicināts piedalīties filozofa Jesajas Berlina dienas pasākumos, kas tiek rīkoti, lai godinātu rīdzinieka, filozofa, liberālās domas paudēja Jesajas Berlina piemiņu.

Jesajas Berlina diena Rīgā tiek rīkota jau piekto reizi, informē Sorosa fonds – Latvija (SFL) pārstāve Liena Muraškina.

Jesaja Berlins, kas ir viens no pasaulē ievērojamākajiem 20. gadsimta intelektuāļiem un liberālās filozofijas pārstāvjiem, ir dzimis Rīgā 1909. gada 6. jūnijā. Berlins, iespējams, ir pasaulē slavenākais aizgājušā gadsimta rīdzinieks, un vienmēr ir atzinis savu saikni ar Rīgu.

Jesaja Berlina biedrības vadītājs Roberts Kotrels atzīst, ka Jesaja Berlina dienas svinības Rīgā ir lieliska tradīcija, kas uzsākta 2009. gadā – atzīmējot Berlina simtgadi. „Šogad Jesaja Berlina dienu mēs aicinām atzīmēt 9. oktobrī, pulcējot Rīgā intelektuāļus no visas pasaules. Ikgadējo Jesajam Berlinam veltīto piemiņas lekciju lasīs britu domātājs un filozofs Džons Grejs (John Gray). Notikumu programmu šogad esam paplašinājuši, lai piesaistītu arī gados jaunākus rīdziniekus.”

Jesajas Berlina diena iesāksies ar jauniešu debati par Eiropas Savienības nākotni „EU is doomed”. Tai sekos ekspertu diskusija „Ko mēs esam mācījušies no eiro krīzes (tiktāl)?”, kurā piedalīsies politologs Ivars Ijabs, Somijas Ārpolitikas institūta pētniece Kristi Raika un European Voice redaktors Tims Kings. Jesajas Berlina dienas ietvaros Rīgā pirmo reizi tiks rādīta BBC dokumentālā filma „Jesaja Berlins: Brīvība un tās ienaidnieki”. Savukārt noslēgumā britu politiskais filozofs Džons Grejs nolasīs ikgadējo Jesajas Berlina piemiņai veltīto lekciju.

Jesajas Berlina dienas pasākumi notiks Rīgas vēstures un kuģniecības muzejā, Palasta ielā 4. Pasākums notiks angļu valodā ar sinhrono tulkojumu latviešu valodā. Pasākumu apmeklēšana ir bezmaksas, tomēr ierobežotā vietu skaita dēļ pasākuma organizatoru lūdz reģistrēties mājaslapā www.isaiahberlin.org.

Jesajas Berlina dienas pasākumus organizē Sorosa fonds – Latvija un Jesajas Berlina biedrība. Pasākumu norisi atbalsta Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā, interneta žurnāls Satori.lv un portāls Politika.lv.

» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2022
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV