Sestdiena, 04.Aprīlis 2020. » Vārdadienas svin: Valda, Herta, Ārvalda, Ārvalds;

NKC piešķir līdzfinansējumu divu ārvalstu filmu uzņemšanai Latvijā

Easyget.lv, 11.10.2013. 13:53

NKC līdzfinansējumu saņems Mistrus Media projekts „Ar rudeni sirdī” un Vides Filmu studijas projekts „Radviliāda. Identitātes meklējumi”

Noslēdzies otrais Nacionālā Kino centra (NKC) rīkotais konkurss par valsts budžeta līdzfinansējuma piešķiršanu ārvalstu filmu uzņemšanai Latvijā. NKC pieņēma lēmumus par līdzfinansējumu līgumu noslēgšanu, atbalstot abus iesniegtos projektus - Mistrus Media projektu „Ar rudeni sirdī” un Vides Filmu studijas projektu „Radviliāda. Identitātes meklējumi”, informē NKC pārstāve Astra Spalvēna.

Maksimālā iespējamā līdzfinansējuma summa Mistrus Media projektam ir 30 726 lati. Tas atbilst 20 procentiem no plānotajām attiecināmajām izmaksām Latvijā. Saskaņā ar scenāriju un sižeta izklāstu filmas pamatdarbība nenotiek Latvijā un filmā netiks iekļautas Latviju identificējošas norādes

Maksimālā iespējamā līdzfinansējuma summa Vides filmu studijas projektam ir 5 300 latu. Tas atbilst 25 procentiem no plānotajām attiecināmajām izmaksām Latvijā. Saskaņā ar scenāriju un sižeta izklāstu filmas pamatdarbība nenotiek Latvijā, tomēr filmā tiks iekļautas Latviju identificējošas norādes (Bauska, Cēsis, virs Daugavas pie Ikšķiles un Rīgas HES).

Maksimālais līdzfinansējuma apmērs ir 25 procenti no attiecināmo izdevumu kopsummas, ja filmas pamatdarbība norisinās Latvijā vai filmā atpazīstama Latvijas ainava vai arhitektūra. Ja šādas norādes uz Latviju nav, tomēr filmas uzņemšanā tiek izmantoti Latvijā reģistrētu komersantu pakalpojumi, līdzfinansējuma apmērs ir 20 procenti. Līdzfinansējums tiek izmaksāts vienīgi pēc izmaksu veikšanas un to apliecinošo dokumentu pārbaudes līdz šī gada beigām.

Projektus vērtēja NKC izveidota komisija trīs cilvēku sastāvā, kas, ņemot vērā Ministru kabineta apstiprinātus vērtēšanas kritērijus, izlēma, kādiem projektiem un kādā apjomā finansējums tiks piešķirts. Komisijā strādāja trīs eksperti: Uldis Dimiševskis, Nacionālā kino centra pārstāvis, Nacionālā kino centra vadītājas vietnieks, Diāna Evelone, Rīgas pilsētas pašvaldības līdzfinansējuma programmas Rīgas filmu fonds pārstāve un Laura Ģērmane, Nacionālā kino centra pārstāve, Nacionālā kino centra juriskonsulte.

Konkursa mērķis ir atbalstīt ārvalstu filmu uzņemšanu Latvijā, vienlaikus veicinot gan filmu profesionāļu nodarbinātību un konkurētspēju, gan kopējo Latvijas ekonomikas un radošo industriju attīstību.

» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2020
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV