Sestdiena, 04.Aprīlis 2020. » Vārdadienas svin: Valda, Herta, Ārvalda, Ārvalds;

Filmu „Kapitālisms Šķērsielā” izrādīs prestižajā Amsterdamas festivālā

Easyget.lv, 17.10.2013. 12:53

Režisora Ivara Selecka dokumentālo filmu „Kapitālisms Šķērsielā” novembrī izrādīs Amsterdamas Starptautiskajā dokumentālo filmu festivālā IDFA.
Filmu „Kapitālisms Šķērsielā” izrādīs prestižajā Amsterdamas festivālā

Filma par nelielās Pārdaugavas ieliņas iedzīvotāju ikdienu iekļauta vienā programmā ar dokumentālā kino klasiķu Vernera Hercoga, Vitālija Manska, Erola Morisa u.c. jaunākajām filmām, informē Nacionālā Kino centra pārstāve Astra Spalvēna.

IDFA ir viens no lielākajiem un nozīmīgākajiem starptautiskajiem kino nozares notikumiem. Festivālā kopš 1988. gada tiek izrādītas labākās radošās dokumentālās filmas (creative documentary) no visas pasaules. IDFA programmai tiek atlasītas stilistiski interesantas, sociāli aktuālas un emocionāli uzrunājošas autorfilmas, kam piemīt augsta kvalitāte gan formas, gan satura ziņā. Šogad festivāls notiek no 20. novembra līdz 1. decembrim, un tā programmā iekļautas 292 filmas no vairāk nekā 3000 pieteiktajām.

„Pateicoties mūsu spēcīgajai dokumentālā kino tradīcijai, Latvijas filmas IDFA programmā iekļuvušas vairākkārt, sākot jau no 1989. gadā, kad filma „Šķērsiela” saņēma festivāla galveno balvu. Festivāla konkursā izrādīja arī tās turpinājumu „Jaunie laiki Šķērsielā” (1999),” stāsta filmas producente Baiba Urbāne.

„Kapitālisms Šķērsielā” ir trešā filma par Rīgas nomales ieliņas iedzīvotājiem un viņu raibo dzīvi. Latvijā tā tika pirmo reizi izrādīta šī gada 4. maijā, Latvijas Filmu maratona ietvaros, un saņēma ievērojamu skatītāju atsaucību. Filma iekļauta IDFA programmā Meistari (Masters), kur apkopotas festivāla iecienītāko režisoru jaunākās filmas. Kopā ar Ivara Selecka filmu tajā šogad izrādīs ekscentriskā ģēnija Vernera Hercoga filmu „Death Row II”, meistarīgā novērotāja Vitālija Manska filmu „Pipeline”, politskā kritiķa Erola Morisa „The Unknown Known” u.c. jau par klasiķiem uzskatītu dokumentālā kino režisoru jaunākos darbus.

Filmas „Kapitālisms Šķērsielā” autori ir režisors un operators Ivars Seleckis, scenārists Tālivaldis Margēvičs, operators un montāžas režisors Romualds Pipars, skaņu režisors Aivars Riekstiņš, mūzikas autors Ivars Makstnieks, producente Baiba Urbāne. Filma tapusi ar Rīgas Domes, Live Riga, Nacionālā Kino centra, Kultūrkapitāla fonda un Eiropas Savienības programmas MEDIA atbalstu.

Foto: Publicitātes foto

» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2020
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV