Ceturtdiena, 06.Augusts 2020. » Vārdadienas svin: Aisma, Askolds;

Mākslas akadēmijā notiks amerikāņu mākslinieka Gordona Sasaki lekcija un radošā darbnīca

Easyget.lv, 25.10.2013. 16:36

Māklinieks Gordons Sasaki lekcijā stāstīs par savu pieeju radošajam darbam un darbnīcā dalīsies pedagoģiskajā pieredzē un praksē pielietotajās stratēģijās
Mākslas akadēmijā notiks amerikāņu mākslinieka Gordona Sasaki lekcija un radošā darbnīca

Latvijas Mākslas akadēmijas aulā līdz 6. novembrim aplūkojama amerikāņu mākslinieka un Ņujorkas Modernās mākslas muzeja (MoMA) lektora Gordona Sasaki personālizstāde „Virsmas spriegums”. Daudzveidīgā ekspozīcija, kurā redzami pēdējā laikā tapuši darbi, atspoguļo mākslinieka interesi par cilvēka ķermeni un tā nozīmes dimensijām, kas atklājas caur attēlojumu. Oktobra nogalē mākslinieks viesosies Rīgā un izstādes ietvaros aicina mākslas un pedagoģijas interesentus uz atvērto lekciju un radošo darbnīcu. Lekcijā „Materials: Medium vs Message” Gordons Sasaki stāstīs par savu pieeju radošajam darbam un darbnīcā „UDL – Universal Design for Learning” dalīsies pedagoģiskajā pieredzē un praksē pielietotajās stratēģijās.

Lekcija „Materials: Medium vs Message”

Ceturtdien, 31. oktobrī, plkst. 16.00 Latvijas Mākslas akadēmijas korpusā nr. 2. Darba valoda: angļu.
Ja domājam par materiāliem, ko iespējams pielietot mākslā, mūsdienās mākslinieki saskaras ar teju neierobežotu izvēli. Saistot stāstījumu ar Mākslas akadēmijā skatāmo izstādi „Virsmas spriegums”, Gordons Sasaki auditoriju iepazīstinās ar saviem ieskatiem un pieeju radošajam darbam, īpašu uzmanību pievēršot tam, kā lēmums izmantot konkrētus materiālus ietekmē pašu mākslas darbu saturu.

Radošā darbnīca „UDL – Universal Design for Learning”

Piektdien, 1. novembrī, plkst. 14.00 Latvijas Mākslas akadēmijas korpusā nr. 2. Darba valoda: angļu.
„Universal Design for Learning” ir principu kopums, kas ļauj izstrādāt mācību programmu, kas visiem indivīdiem sniedz vienlīdz labu iespēju mācīties. Sistēmai pastāv vadlīnijas, kas palīdz mācību procesam noteikt tādus mērķus, metodes, materiālus un vērtēšanas kritērijus, kas piemēroti dažādām personībām un raksturiem. Pretēji tradicionālajai „viens der visiem” pieejai „Universal Design for Learning” ir fleksibls risinājums, ko iespējams personalizēt. Radošā darbnīca būs praktiska nodarbība, kas pedagoģijā ieinteresētus māksliniekus, profesionāļus un administratorus iepazīstinās ar „Universal Design for Learning” pamatprincipiem.

Lekcijas un meistarklases apmeklētāji lūgti pieteikt apmeklējumu līdz š.g. 30. oktobrim, rakstot e-pastu uz inese.bauge@lma.lv (norādot vārdu, uzvārdu un tālruņa numuru). Radošās darbnīcas dalībnieku skaits – 25 cilvēki.

Gordona Sasaki (Gordon Sasaki) daiļrade savā ziņā līdzinās amerikāņu mākslinieku Kiki Smitas (Kiki Smith) un Maika Kellija (Mike Kelly) praksei. Arī viņu darbos cilvēka ķermenis bieži aplūkots kā nozīmes nesējs. Tāpat tiek paplašināts dialogs ar tradīciju, kā tas nereti vērojams modernista Isamu Noguči (Isamu Noguchi) darbos, kura papīra laternas līdzīgā veidā sasaucas ar viņa izcelsmi un Japānas tradicionālo kultūru. Sasaki darbos ķermenis tiek tverts kā izteikti personiska un vienlaikus publiska forma. Pielietojot visdažādākos tradicionālos un mūsdienu materiālus un tehnikas, Gordona Sasaki darbi vienlaikus ir meditatīvi, pārmaiņas vēstoši, gaistoši un brīžiem drūmi humorpilni.

Mākslinieka darbos netradicionālo tehniku pielietojums savijas ar laikmetīgās mākslas telpā aktuālajām identitātes un kultūras tēmām. Negaidītos veidos kombinējot attēlus un materiālus, mākslinieks apzināti nojauc pieņemtās robežšķirtnes, radot iekļaujošu vidi un paverot brīvu telpu jaunām iespējām. Gordona Sasaki darbi eksponēti personālizstādēs un grupu izstādēs ASV, Kanādā, Japānā, daudzviet Eiropā, kā arī atrodami kā privātpersonu, tā uzņēmumu kolekcijās. Kopš 2004. gada mākslinieks ir lektors Ņujorkas Modernās mākslas muzejā (MoMA). Gordons Sasaki regulāri viesojas mākslas institūcijās ar vieslekcijām un radošajām darbnīcām. Izstādes „Virsmas spriegums” pavadošie pasākumi Mākslas akadēmijā sniegs retu iespēju mākslinieku sastapt klātienē.

Foto: Publicitātes foto

» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2020
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV