Trešdiena, 08.Jūlijs 2020. » Vārdadienas svin: Adele, Antra, Ada;

Dzejnieka Ojāra Vācieša 80. jubilejas programma

Easyget.lv, 08.11.2013. 12:21

LTV1 šomēnes piedāvās īpašu programmu, veltītu dzejnieka ievērojamajai jubilejai

Novembris ir ne vien Valsts svētku un piemiņas dienas, bet arī Ojāra Vācieša mēnesis, jo tieši novembrī dzejniekam ir dzimšanas diena, vārda diena un arī miršanas diena. Godinot izcilo latviešu dzejnieku 80. jubilejā, LTV1 šomēnes piedāvās īpašu programmu ar videofilmu „Vārds – Ojārs Vācietis”, muzikālo izrādi „Vācietis. Novembris. Klavierkoncerts”, viņa personībai un daiļradei veltītu raidījumu „100g kultūras. Nacionālie dārgumi”, bet 5. decembrī – LTV režisores Mārītes Balodes jaunāko portretfilmu par Ojāru Vācieti. 

Dzejnieka Ojāra Vācieša dzimšanas dienā, 13. novembrī, pulksten 16.20 LTV1 piedāvās videofilmu „Vārds – Ojārs Vācietis”, kas veidota pirms desmit gadiem, ieskatoties dzejnieka noslēpumainajā personībā. Režisora Ģirta Nagaiņa darbs tapis kā aizraujošs piedzīvojums vienas vasaras garumā un izvērties par ceļojumu dzejnieka pasaulē, jaunībā un mīlestībā – cilvēka gara pasaulē.

Savukārt 13. novembrī pulksten 23.15 Ojāra Vācieša lirika atklāsies muzikālajā izrāde “Vācietis. Novembris. Klavierkoncerts”, kas tapusi kā veltījums dzejnieka 70 gadu jubilejā, sadarbojoties Dailes teātrim un Latvijas Radio korim. Izrādē Ojāra Vācieša dzeja sintezēta ar komponista Artura Maskata mūziku 11 pianistu un akardeonista izpildījumā, kā arī Latvijas Radio kora dziedājumu un Dailes teātra aktieru darbu. Muzikālās izrādes režisors - Mihails Gruzdovs, libreta autori - Inga Ābele un Mihails Gruzdovs, diriģents un muzikālais vadītājs - Sigvards Kļava.

Ceturtdien, 14. novembrī, pulksten 17.15 raidījums „100g kultūras. Nacionālie dārgumi” tiks veltīts Ojāra Vācieša jubilejai. „Māksliniekam vienmēr jābaidās būt visiem garšojošam. Mākslas vēsture ir pilna ar piemēriem, kad visiem garšojošā pastāvēšana beidzas reizē ar viņa fizisko eksistēšanu”, teicis dzejnieks Ojārs Vācietis. Pats viņš tika gan mīlēts un slavēts, gan nīsts un lamāts. Taču viņa dzejas īpašo poētisko intensitāti un personības jaudu neviens nevarēja un joprojām nevar noliegt. Vācieša 80. dzimšanas dienu svinēsim kopā ar dzejniekiem Knutu Skujenieku un Edvīnu Raupu, literatūrzinātnieku Raimondu Briedi, muzikoloģi Ingrīdu Zemzari, komponistiem Arturu Maskatu un Jāni Lūsēnu. Skatieties raidījumu LTV1 pulksten 17:15 un atkārojumā 23:15, kā arī tīmeklī - vietnē LTV.LV.

Sākot no 5. decembra, ceturtdienās pulksten 21.15 mēneša garumā LTV1 piedāvās jaunu portretfilmu izlasi, ko atklās LTV režisores Mārītes Balodes jaunākā, Ojāram Vācietim veltītā videofilma. LTV arhīva kultūras dārgumos glabājas neaizstājama vērtība - raidījums ar Ojāru Vācieti „Dažāda garuma stundas”. Toreiz savas dzīves pēdējā gadā dzejnieks svinēja savu 50. jubileju, raidījumā lasot dzeju un atbildot uz dzīves pamatjautājumiem. Šobrīd topošās videofilmas pamatuzdevums ir „dažāda garuma gadi”, lai sasauktos ar to laiku un tagadni, lai redzētu, kā liktenis spēlējies ar cilvēkiem - kā dzīvo dzejnieka dēls un mazdēls, vai un kā skan Ojāra Vācieša dzeja.

LTV portretu filmu izlasē decembrī redzēsim arī dokumentālas filmas par Austru Pumpuri, Jāzepu Vītolu, Laimu Jansoni.

» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2020
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV