Pirmdiena, 24.Februāris 2020. » Vārdadienas svin: Diāna, Dina, Dins;

Totaldobžē notiks starpdisciplināra performance Melnie caurumi

Easyget.lv, 12.11.2013. 12:02

16. novembrī plkst. 19.30 Mākslas centrs Totaldobže aicina uz starpdisciplināru performanci „Melnie caurumi / GRID 9”.

Melnie Caurumi, kas norisinās mākslas centrā Totaldobže, ir pasākumu kopums, kura ietvaros notiek starpdisciplināras mākslas aktivitātes - improvizācijas, kombinētās performances, radošās darbnīcas, eksperimenti un testi, kas vērstas uz jaunu mākslas darbu radīšanu un to producēšanu.

Radošājā darbnīcā – GRID 9 Melno Caurumu ietvaros intensīvu mēģinājumu sesijās trīs nedēļu laikā tika radīta jauna starpdisciplināra performance. Darbnīcā strādāja Eva Vēvere (vizuālā māksla), Elena Jacinta (laikmetīgā deja), Favela Vera Ortiz (laikmetīgās dejas horeogrāfija) un Platons Buravickis (skaņa).

GRID 9 ir reālā laika labirints, kurā zīmējums pārvēršas kustībā un kustība kļūst par skaņu. Pa izvēlētā ceļa bināro trajektoriju dodas tikai viens spēlētājs. Ideja performancei radusies, reflektējot par grafikas tehniku vietu šodienas vizuālās valodas kontekstā. No laikmetīgās dejas skatupunkta, projekta mērķis ir atrast fiziskās kustības valodu telpā, kas mijiedarbojas ar attēla divdimensionālo vizualitāti.

Eva Vēvere strādā ar dažādiem medijiem, tostarp instalāciju, grafiku un glezniecību. Interešu centrs ir telpa un tās transformēšanas iespējas, pārveidojot to par mākslas darba sastāvdaļu. Studējusi Latvijas Mākslas akadēmijā (maģistra grāds vizuālajā mākslā, glezniecībā (2007)) un Helsinku Mākslas akadēmijā Somijā (2003). Izstādēs Latvijā un ārvalstīs piedalās kopš 2004. gada. Sadarbībā ar Lauru Prikuli no 2009. gada strādā pie Poētiskā Robotisma projektu sērijas, kas interaktīvu instalāciju, performanču un procesuālu notikumu veidā norisinājusies kim? Laikmetīgās mākslas centrā, LLMC, Rīgas Mākslas Telpā, Culture Factory Polymer un citur.

Dejotāja un horeogrāfe Elena Jacinta pēdējo piecu gadu laikā ir uzstājusies ar kompānijām Lielbritānijā, paralēli radot savu horeogrāfiju. Studējusi deju Londonas universitātes Birkbeka koledžā (2009) un beigusi maģistratūru horeogrāfijas nodaļā Roehamptonas universitātē Londonā (2013). Kopš 2011. gada ir Latvijas Profesionālās laikmetīgās dejas horeogrāfu asociācijas biedre.

Somu-argentīniešu izcelsmes horeogrāfe Favela Vera Ortiz dzīvo un strādā Helsinkos. Beigusi horeogrāfijas nodaļu Stokholmas Deju augstskolā (Danshögskolan), Zviedrijā. Ar horeogrāfijām piedalās starptautiskos dejas pasākumos un festivālos no 2001. gada. Veidojusi horeogrāfijas deju kompānijām Buenosairesā, Gēteborgā, strādājusi rezidencēs Berlīnē un Parīzē. Favelas pēdējā horeogrāfija Myoclonic tika izrādīta 2013. gada aprīlī Yarra Sculpture Gallery Melburnā, Austrālijā.

Laikmetīgas mūzikas komponists un skaņas mākslinieks Platons Buravickis dzīvo un strādā Rīgā, pašlaik mācās Jāzepa Vītolā Latvijas mūzikas akadēmijā, darbojas kā kompozīcijas un mūzikas programmēšanas pasniedzējs Jelgavas mūzikas vidusskolā. Sadarbojas ar citas nozares māksliniekiem, tostarp ar Irinu Špičaku audio-vizuālajā projektā "Metasfēra", Rūtu Mežavilku projektā "Vārdrūme", Jelenu Glazovu improvizācijās klavierēm un elektronikai.

Projektu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds.

» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2020
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV