Trešdiena, 02.Decembris 2020. » Vārdadienas svin: Sniedze, Meta;

Rīgā atklās Itālijā mītošās latviešu mākslinieces Kristīnes Kvitkas personālizstādi

Easyget.lv, 28.11.2013. 11:45

Klasiskās mākslas galerija „Antonija” aicina mākslas cienītājus un interesentus no 4. decembra no līdz 15. janvārim apmeklēt gleznotājas Kristīnes Kvitkas personālizstādi „Es tur biju. Atmiņas un nemainība...”, kurā lielākoties izstādīti mākslinieces jaunākie darbi.
Rīgā atklās Itālijā mītošās latviešu mākslinieces Kristīnes Kvitkas personālizstādi

Kā informē galerijas "Antonija" pārstāve Ineta Purmale-Grīnhofa, šī ir Kristīnes Kvitkas (1983) personālizstāde Latvijā pēc divu gadu pārtraukuma, tomēr pa šo laiku ir atklāts divas personālizstādes Itālijā - "I codici della natura" un "Light cube". Pašlaik tiek gatavota jauna personālizstāde Romā.

"Lai aprakstītu pirmo iespaidu, ko varētu sniegt šī izstāde, jāsaka, ka tā ir novērojumu un vizuālo atmiņu albums, kuru esmu veidojusi iedvesmojoties no Latvijas dabas. Gleznu sērija pārsvarā balstās uz manām rudens izjūtām. Tas nav rudens krāšņais zelts, bet gan drīzāk tā beigu rūsa. Ziema nemanīgi pilinājusi aukstuma esenci un, atkal jau uzvarēdama, pieskaņo dabu savai pasaules izjūtai.

Gleznojot lakoniski, darbi veidojas kā mēžu, lauku, jūras ikonas. Es cenšos parādīt šī laika - rudens un ziemas, vienkāršo skaistumu, parādīt skaistumu tur, kur to nemēdz saskatīt, un piešķirt vērtību aizmirstībā paliekošajam vai nepamanītajam. Kā brūnās koku lapas pret pelēkajām debesīm manās gleznās iegūst vara un misiņa nokrāsu, tā vēlos aicināt skatītāju pievērst uzmanību sev patiesi svarīgajām lietām, kas bieži paliek nenovērtētas," stāsta māksliniece.

Par nozīmīgu šīgada notikumu var uzskatīt mākslinieces iekļūšanu Starptautiskā gleznotāju konkursa "Young Painter Prize 2013" finālā. Piecpadsmit konkursa finālistu darbi ir aplūkojami izstādē Viļņas Laikmetīgās mākslas centrā CAC līdz 19. janvārim /www.cac.lt/en/.

Kristīni Kvitku jau no bērnības ir valdzinājusi māksla un ar ģimenes atbalstu viņa savu mākslas ceļu uzsāka zīmēšanas pulciņos un turpināja Rīgas Centra rajona Daiļamatniecības pamatskolā, tad Jaņa Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskolā un kā pašsaprotams turpinājums sekoja Latvijas Mākslas akadēmija, kur K. Kvitka iesaistījās Erasmus apmaiņas programmā un mācījās Lečes Mākslas akadēmijā, Itālijā, bet 2010. gadā pabeidza Latvijas Mākslas akadēmijas maģistrantūru.

Plašāka informācija pieejama: www.antonia.lv

Foto: Publicitātes foto

Lasi vēl...
» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2020
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV