Pirmdiena, 02.Augusts 2021. » Vārdadienas svin: Stefans, Normunds;

Režisoru idejas dramaturgu izpildījumā projektā “Teksts par tēmu”

Easyget.lv, 12.12.2013. 12:24

Dirty Deal Teatro pirmais dramaturģijas lasījums notiks 18. decembrī plkst. 19:00.

Dirty Deal Teatro, turpinot veicināt latviešu orģināldramaturģijas rašanos un attīstību, skatītājiem piedāvā publiskus jaunākās orģināldramaturģijas lasījumus “Teksts par tēmu” jeb režisoru tēmas dramaturgu izpildījumā.

Lasījumos piedāvāto darbu sižeta izklāsts un pirmās piecas lapas seši dramaturgi būs radījuši, balstoties uz sešu režisoru piedāvātām tēmām. Lasījumos klāt esošs būs arī tajā vakarā izvēlētās tēmas režisors, tādējādi par lasījumu būtiskāko sastāvdaļu kļūs diskusija starp dramaturgu, režisoru, lasījumu moderatoru un klausītājiem par to, kā dramaturgs ir atklājis izvēlēto tēmu, kāpēc tā atklāta tieši tā, cik klausītājiem ir aktuāla režisora piedāvātā tēma un vai dzirdētais teksts un tēma ir tik interesanta, lai to realizētu izrādē?

Lasījumi “Teksts par tēmu” tiecas veicināt sarunu starp režisoru, dramaturgu un skatītāju par to, ko katra no iesaistītajām pusēm grib redzēt teātri, kādā veidā un kāpēc? Tas ir mēģinājums par kolektīvu pieredzi padarīt ne tikai teātra skatīšanos, bet arī tā radīšanu.

Lasījumi “Teksts par tēmu” šajā teātra sezonā notiks trīs reizes – 18. decembrī, 29. janvārī un 26. februārī plkst. 19:00 katrā no reizēm klausītājiem piedāvājot dzirdēt divus lasījumus.

Tēmas radīt uzaicinātie režisori ir: Elmārs Seņkovs, Valters Sīlis, Mārtiņš Eihe, Kristīne Vismane, Andrejs Jarovojs un Toms Auniņš.

18. decembrī lasījumos piedalīsies dramaturgi Matīss Gricmanis un Justīne Kļava. Režisori, kuru tēmas izvēlējušies šie dramaturgi, būs klāt 18. decembrī, bet pirms lasījumiem netiks atklāti. Ieeja bez maksas.

Vairāk informācijas www.dirtydeal.lv/teatro un www.draugiem.lv/Dirty-Deal-Teatro

» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2021
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV