Sestdiena, 04.Jūlijs 2020. » Vārdadienas svin: Sandis, Uldis, Ulvis;

Liepājā atcerēsies un pieminēs barikāžu laiku

Easyget.lv, 16.01.2014. 10:31

Pirmdien, 20.janvārī, plkst. 17 Liepājas muzeja nodaļas "Liepāja okupāciju režīmos" pagalmā notiks 1991. gada janvāra barikāžu atceres pasākums, kurā ikviens aicināts atcerēties un pieminēt barikāžu laiku, kas vienoja Latvijas neatkarības aizstāvjus.

Liepājas muzeja pagalmā K. Ukstiņa ielā 7/9 barikāžu atcerei trīs simboliskus ugunskurus iedegs Latvijas Tautas frontes Liepājas nodaļas aktīvisti Imants Aizkalns, Edgars Lāms un Ildze Lagzdiņa. Klātesošos uzrunās Liepājas pilsētas domes vadība un LTF Liepājas nodaļas laikraksta "Liepājas Vārds" redaktors Aigars Štāls, atsaucot atmiņā tā laika sajūtas un tautas vienotības garu, ticību Latvijas neatkarības idejai, informē muzeja direktore Dace Kārkla.

Pasākumā skanēs dzejnieka un viena no bijušajiem LTF Liepājas nodaļas priekšsēdētājiem Olafa Gūtmaņa līdz šim nepublicētas dzejas vārsmas par barikāžu ugunskuriem, ko gaismā cēlis literatūras zinātnieks Edgars Lāms, kas pētījis dzejnieka atstāto literāro mantojumu un rokrakstus. Pasākumu kuplinās dziesminieks Uldis Kākulis.

Zemessardzes 44. kājnieku bataljons sadarbībā ar Liepājas muzeju pasākuma dalībniekus nodrošinās ar lauku virtuves silto tēju. Klātesošos uzrunās Zemessardzes 44. kājnieku bataljona komandieris majors Vilmārs Vecvagaris. Pasākuma laikā notiks zemessardzes zvēresta došanas ceremonija. Bataljona komandieris svinīgi pasniegs arī apbalvojumus vairākiem zemessargiem un profesionālā dienesta karavīriem.

Savukārt Liepājas muzeja nodaļas "Liepāja okupāciju režīmos" telpās K. Ukstiņa ielā 7/9 visi interesenti varēs skatīties Zigurda Vidiņa dokumentālo filmu "Tēvu barikādes" un režisores Dzintras Gekas filmu "Gvido Zvaigzne", kas atzīta par labāko dokumentālo filmu Grieķijā notiekošajā Patras filmu festivālā.

Filmas stāsta par 1991.gada janvāra traģiskajiem notikumiem, kad Rīgā tika celtas barikādes, lai nodrošinātos pret iespējamo PSRS armijas uzbrukumu. 20.janvārī PSRS armijas speciālā vienība OMON un nezināma kaujinieku grupa uzbruka Latvijas Iekšlietu ministrijai, tika nošauts operators Andris Slapiņš un nāvējoši ievainots operators Gvido Zvaigzne.
Muzeja telpās ir iespēja apskatīt LTF Liepājas nodaļas 25. gadadienai veltīto izstādi. LTF bija izšķiroša loma neatkarības atjaunošanā. Toreiz šie vēsturiski nozīmīgie notikumi atbalsojās gandrīz ikkatrā liepājnieku ģimenē un mājā. LTF Liepājas nodaļa bija otra lielākā un aktīvākā aiz Rīgas. Tas bija spilgts patriotisma apliecinājuma laiks.

"Liepāja var būt lepna ar Atmodas vēsturi, ar noieto ceļu līdz neatkarībai. Tik daudzi esam darījuši, kas mūsu spēkos, lai tiktu atjaunota Latvijas valsts, kādu to iedomājāmies tolaik [..]. Par to mums katram savas domas un spriedumi. Bet - atcerēsimies tos notikumus, kas pamatā mūsu šodienai, kas kļuvuši par vēsturi. Tas bija tā vērts," uzsvēris dzejnieks Olafs Gūtmanis.

» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2020
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV