Ceturtdiena, 16.Jūlijs 2020. » Vārdadienas svin: Hermīne, Estere;

Cēsīs 2014. gadā bagātīgs kultūras piedāvājums

Easyget.lv, 16.01.2014. 11:21

Cēsīs šogad iecerēta bagāta kultūras programma, iekļaujot jau tradicionālos notikumus, kā arī jaunas norises un piedāvājot saistošu kultūras norišu klāstu arī Rīgas - Eiropas kultūras galvaspilsētas 2014 viesiem.
Cēsīs 2014. gadā bagātīgs kultūras piedāvājums

Kā galveno kultūras notikumu Cēsis šogad piesaka jaunās, reģionālās Vidzemes koncertzāles „Cēsis” atklāšanu. Ievērojami pasākumi būs jau par tradīciju kļuvušie Cēsu mākslas festivāls, Viduslaiku svētki un Vēsturisko filmu skate, etno-eko festivāls „Sviests” un Kosmosa festivāls.

Vidzemes koncertzāles "Cēsis" atklāšana notiks 31.maijā, un gaidāms kā nozīmīgs, spilgts un iedvesmojošs Latvijas kultūras dzīves notikums ar starptautiski atzītu latviešu mākslinieku un trīs Baltijas valstu diriģentu piedalīšanos. Koncerta zvaigznes - pasaules operu solisti Aleksandrs Antoņenko un Egils Siliņš, operas solistes Ieva Parša un Kristīne Zadovska, Londonā dzīvojošie latviešu mūziķi pianists Reinis Zariņš un čelliste Kristīne Blaumane, komponists Raimonds Pauls, klavieru kvartets RIX, Latvijas Radio koris diriģenta Sigvarda Kļavas vadībā un Latvijas Nacionālais Simfoniskais orķestris Baltijas valstu diriģentu Andra Pogas, Gintara Rinkjavičus, Risto Josta vadībā.

„Esam pārliecināti, ka koncertzāles atklāšanas programma būs interesanta un aizraujoša ne vien Cēsu novada un Vidzemes reģiona iedzīvotājiem kopumā, bet tā piesaistīs arī ārvalstu mediju un tūristu interesi, kuri šovasar viesosies Rīgā, atspoguļojot un izbaudot Eiropas kultūras galvaspilsētas pasākumus. Tik daudz pasaules mēroga zvaigznes vienuviet, šāds kultūras fakts ir ievērības cienīgs un neapšaubāmi starptautiski nozīmīgs kultūras notikums,” uzsver koncertzāles „Cēsis” direktore Inese Zagorska.

Cēsu mākslas festivāla programmā 2014. gadā uzstāsies starptautiski atzītā grupa „Instrumenti”, operas dīva Inese Galante, Latvijas Radio kora grupa un diriģents Kaspars Putniņš, par amerikāņu avangarda kino krusttēvu dēvētais lietuviešu izcelsmes mākslinieks Jons Meks un citi izcili mūziķi un mākslinieki.

Cēsu pilī 26.jūlijā jau otro gadu norisināsies etno-eko festivāls „Sviests”, bet 8.-10. augustā apmeklētājus priecēs tradicionālie Viduslaiku svētki un Vēsturisko filmu skate. Savukārt 6. septembrī Cēsu lidlaukā ar dažādiem gravitācijas eksperimentiem un citām aizraujošām lietām notiks Kosmosa festivāls.

Cēsis ir vienojušās ar biroju „Rīga 2014” par kultūras notikumu informācijas iekļaušanu ārzemju medijiem paredzētajos preses materiālos. Bukleti par Cēsu kultūras piedāvājumu ir izvietoti arī informācijas stendos Rīgā.

Vairāk informācijas par Cēsu aktivitātēm saistībā ar „Rīga 2014” pasākumiem ir iespējams uzzināt: http://www.riga2014.org/cesis un http://cesis.lv/lv/kultura/pasakumi-cesis-2014/

Rīga kā Eiropas kultūras galvaspilsēta tika izvēlēta Latvijas pilsētu konkursā, iegūstot tiesības popularizēt Eiropas Savienības kultūras dzīvi 2014.gadā kopā ar Zviedrijas pilsētu Ūmeo. Šajā konkursā piedalījās arī Cēsis, un to veidoto reģionālo kultūras piedāvājumu augsti novērtēja konkursa starptautiskā žūrija, iesakot turpināt darbu pie iecerēm balstīt pilsētas tālāko attīstību radošumā un kultūrā.

Foto: Ekspozīcija Cēsu mākslas festivālā 2013. Foto (c) Anete Rūķe

» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2020
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV