Sestdiena, 30.Maijs 2020. » Vārdadienas svin: Lolita, Vitolds;

Ar bezmaksas kinoseansu svinēs Mazās Ģildes Tautas kinostudijas jubileju

Easyget.lv, 29.01.2014. 09:36

30. janvārī plkst. 18.00 Rīgas Kultūras un Tautas mākslas centrs „Mazā Ģilde“ aicina uz divdaļīgu kinoseansu par godu Mazās Ģildes Tautas kinostudijas dibināšanas 55. gadadienai.

Kinoseansa pirmajā daļā būs iespējams noskatīties Mazās Ģildes kinostudijas ilggadīgā dalībnieka Kārļa Berķa filmu programmu, savukārt otrajā daļā tiks demonstrēta studijas dalībnieka Austra Rāviņa jaunā filma „Hunza Story“ (Hunzas stāsts), informē mākslas centra Mazā Ģilde pārstāvis Eduards Gaušis.

Kinoseansā iekļautās Kārļa Berķa filmas ataino laika posmu no 20. gadsimta 60. gadiem līdz pat mūsu gadsimta sākumam. Skatītājs filmā „Svētdiena mūsu ielā“ ieraudzīs sešdesmito gadu Rīgas nomales dzīvi daudzstāvu jaunceltņu rajonā. Turpat blakus motokrosam jauno māju iemītnieki bērni rīko alternatīvu - trīsriteņu krosu. Caur izcilu kinooperatora darbu agra pavasara palu ūdeņu trakojošā Amatas ūdensmutulī mūs iemet filma „Ūdenslustes“. Mainās automobiļu modeļi, mainās modes un indivīda apreibināšanās veidi, bet filma „Skaista ir dzīve“ apliecina: cilvēka daba ir nemainīga. Ja ir jāspēlē kariņš, ieroča vietā noder pat sētas miets, kamēr šodien spēļu kara lauks ir pārcēlies uz mobilā telefona ekrāna. Un filmas „Sirdskaite“ nosaukumā iekodēts spēles kino sižets. Vai PSRS pastāvēšanas laikā mīlestības un seksa lietas tika risināts citādāk nekā „brīvajā“ pasaulē? To varēs salīdzināt un novērtēt, noskatoties filmu.

Seansa otrajā daļā demonstrētā Austra Rāviņa jaunā filma „Hunza Story“ (Hunzas stāsts) ir Latvijas un Pakistānas kopražojums. Kā stāsta filmas veidotāji: „..Mūsu zemē ir nelieli pakalni, Pakistānā visaugstākās kalnu virsotnes pasaulē. Pie mums parasti pielūdzam Jēzu, pie viņiem Allahu. Kas kopīgs mums ar tālo kalnu zemi?..“

Ieeja uz kinoseansu bez maksas. Pasākumu organizē Rīgas Kultūras un Tautas mākslas centrs „Mazā Ģilde“.

» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2020
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV