Ceturtdiena, 15.Aprīlis 2021. » Vārdadienas svin: Gastons, Aelita;

Filmas par spiegiem, raganām un estrādes zvaigznēm tiks filmētas Latvijā

Easyget.lv, 18.02.2014. 09:58

Noslēdzies Nacionālā kino centra rīkotais konkurss par valsts budžeta līdzfinansējuma piešķiršanu ārvalstu filmu uzņemšanai Latvijā, atbalstot četrus no astoņiem iesniegtajiem projektiem ar kopējo pieejamo finansējumu 426 862 eur apmērā.
Filmas par spiegiem, raganām un estrādes zvaigznēm tiks filmētas Latvijā

Latvijas studijas Boheme International un Krievija studijas Ivan projekts "Kvest" saņēma augstāko punktu skaitu. "Kvest" ir 16 sēriju piedzīvojumu filma, kurā vairāki it kā savstarpēji nesaistīti varoņi cīnās par savām dzīvībām, risinot pagātnes noslēpumus. Vairākas galvenās lomas atveidos Latvijas aktieri: Andris Keišs, Artūrs Skrastiņš, Gundars Āboliņš, Ģirts Ķesteris un Mārtiņš Kalita. Filmas komandā darbosies Latvijas režisors un scenārists Pāvels Fuks, filmas tapšanā iesaistīsies arī 70 radošā personāla darbinieku un 1300 masu skatu dalībnieki. Maksimālā iespējamā līdzfinansējuma summa projektam ir 86 383 eur. 2013. gadā projektam piešķirts arī Rīgas domes līdzfinansējums 340 487 eur.

Otrs studijas Boheme International projekts "Labākie puiši" taps sadarbībā ar Krievijas kopproducentu Amalgama Studio. "Labākie puiši" ir četru sēriju spēlfilma, kas raksturojama kā melodrāma, komēdija un piedzīvojumu filma. Galvenie varoņi ir četri astoņdesmito gadu estrādes grupas dalībnieki, kas vēlreiz atgriežas pie skatītājiem pēc vairāk nekā divdesmit gadu pārtraukuma. No Latvijas filmas komandu veidos ap 70 radošo profesionāļu un 850 masu skatu dalībnieku. Maksimālā iespējamā līdzfinansējuma summa projektam ir 168 408 eur.

Latvijas studijai Ego Media sadarbojoties ar Krievijas studiju Sine Pro taps daudzsēriju spēlfilmas "DED_05" 3.daļa, kurā attēlota izlūku aizraujošā ikdiena un samezglotie likteņi. Maksimālā iespējamā līdzfinansējuma summa projektam ir 94 977 eur. Latvijā plānots organizēt pilnu filmas uzņemšanas ciklu, kā arī veikt skaņu ierakstu. Pirmā plāna lomā Andris Bulis, citās lomās aicināti ap 20 latviešu aktieru un līdz 250 masu skatu dalībnieku. Filmas galvenais mākslinieks - Ivars Putrišķis.

Latvijas studijai Picturehouse sadarbojoties ar Lielbritānijas producentu grupu Devils Outlaw Limited/Cinatura, taps projekts "Velna kalpone" - asa sižeta piedzīvojumu filma meitenēm. Filmas darbība risinās viduslaikos - 17 gadus veca meitene, kuru atstājuši vecāki un kura tiek vajāta kā ragana, atrod veidu, kā stāties pretī briesmām, tās pārvarēt un palikt kopā ar mīļoto. Filmas mūzikas autors būs Vestards Šimkus, mākslinieks - Jurģis Krāsons. Latvija kā filmēšanas vieta izvēlēta dabiski neskartās ainavas un viduslaiku arhitektūras dēļ, filmas uzņemšana plānota Randu pļavās, Brīvdabas muzejā, Cēsīs un Pokaiņos. Maksimālā iespējamā līdzfinansējuma summa projektam ir 77 102 eur.

Filmu uzņemšanā Latvijā tiks iztērēti vairāk nekā četri miljoni eur attiecināmās izmaksas, kas saistītas ar filmu uzņemšanu. Filmēšanas procesā Rīgā un Latvijā piesaistīti vietējie uzņēmumi un iesaistīti filmu profesionāļi un tehniskā personāla pārstāvji. Konkursa mērķis ir atbalstīt ārvalstu filmu veidošanu, kuru plānots īstenot Latvijā laika posmā līdz 2014.gada novembrim, tādējādi piesaistot ārvalstu finansējumu Latvijas filmu nozarei, kā arī veicinot nozares konkurētspēju un profesionālo izaugsmi.

Projektus vērtēja NKC izveidota komisija: Rīgas Filmu fonda pārstāve, Rīgas pilsētas izpilddirektora palīdze uzņēmējdarbības jautājumos Dace Lešinska, NKC juriskonsulte Laura Ģērmane un NKC vecākā referente valsts atbalstīto projektu koordinēšanā Eva Erdmane-Durandina.

Foto: Publictātes foto

» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2021
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV