Trešdiena, 14.Aprīlis 2021. » Vārdadienas svin: Strauja, Gudrīte;

Lietuviešu drāma „Ekskursante” uz Latvijas ekrāniem iznāks marta beigās

Easyget.lv, 14.03.2014. 15:52

28. martā Latvijas kinoteātros sāks demonstrēt lietuviešu režisora Audrjus Juzēna uz patiesiem notikumiem balstīto mākslas filmu „Ekskursante” par desmitgadīgas tautietes neticamo izglābšanos no izsūtījuma PSRS.
Lietuviešu drāma „Ekskursante” uz Latvijas ekrāniem iznāks marta beigās

Audrjus Juzēna (Andrius Juzėnas) filmas „Ekskursante” pamatā ir patiess dzīvesstāsts. Pēc Otrā Pasaules kara Eiropa tika sadalīta divās daļās, un Lietuvas valsts palika dzelzs priekškara austrumu pusē. Staļina režīms ātri salauza tradicionālo dzīves veidu un nežēlīgi apspieda jebkādu pretestību. Laikā no 1941. līdz 1953. gadam simtiem tūkstoši lietuviešu tika izsūtīti uz nometnēm un izsūtījuma vietām PSRS ziemeļos un austrumos. Filmas galvenā varone - desmit gadus veca meitene izbēg no vilciena ar izsūtītajiem un dodas 6000 km garā, bīstamā un piedzīvojumiem pilnā ceļā atpakaļ uz Lietuvu, savu dzimteni.

Lietuvā filma saņēmusi virkni balvu, to skaitā Lietuvas Kinematogrāfistu savienības balvu filmas režisoram Audrjum Juzēnam par sasniegumiem radošajā darbībā.

Filma nominēta Krievijas Kinoakadēmijas balvai „НИКА” – kategorijā „Labākā ārzemju spēlfilma”.

Filma „Ekskursante” uz ekrāniem no 28. marta Rīgā – k/t „Kino Citadele” un „Multikino”, Ventspils k/t „RIO”, Valmieras k/t „Gaisma”, Siguldas k/t „Kino Lora”, Liepājas k/t „Kino Balle”, Talsu k/t „Auseklis”, Daugavpils k/t „Silverscreen Daugavpils” un Rēzeknes k/t „Silverscreen Rēzekne” (Latgales vēstniecībā „Gors”).

Foto: Publicitātes foto

» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2021
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV