Trešdiena, 05.Augusts 2020. » Vārdadienas svin: Osvalds, Arvils;

Ikgadējais Anekdošu virpulis pulcēs Latvijas labākos stāstniekus

Easyget.lv, 25.03.2014. 13:49

Otrdien, 1. aprīlī, plkst. 10.00 Rīgas Latviešu biedrības Līgo zālē sāksies stāstnieku konkursa „Anekdošu virpulis 2014” fināls.

„Anekdošu virpulis” ir bērnu un jauniešu tradicionālās kultūras apgūšanas programmas „Pulkā eimu, pulkā teku” sastāvdaļa, kurā piedalās bērni un jaunieši no visiem Latvijas novadiem, kam tīk jokot, stāstīt smieklīgus atgadījumus gan no veciem laikiem, gan saskatīt jocīgo un smieklīgo ikdienas situācijās. Tiesības piedalīties finālā viņi izcīnījuši savu skolu un novadu jokotāju sacīkstēs.

Pasākuma mērķis ir palūkoties uz sevi un apkārt notiekošo no smieklu perspektīvas, jokošanas un anekdošu stāstīšanas mutvārdu tradīciju kopšana un pārmantošana. Stāstnieku konkursa „Anekdošu virpulis” fināls ir lieliska iespēja baudīt anekdotes jauno stāstnieku izpildījumā un pēc tam tās stāstīt tālāk, uzlabojot noskaņojumu sev un līdzcilvēkiem. Šogad īpaša uzmanība pievērsta jokiem par naudu, bagātību, mantu un mantkārību, jo pāreja no lata uz eiro kā viena no šī gada aktualitātēm tiek skatīta arī no jocīgās puses.

Konkursa finālistus vērtēs Latviešu folkloras krātuves speciālisti Guntis Pakalns un Aldis Pūtelis, Baiba Krogzeme–Mosgorda, Vidvuds Medenis no Latvijas Radio, Andrejs Svilāns no Nacionālā Botāniskā dārza Salaspilī, skolotāja Iveta Irbe un Dubultu bērnu bibliotēkas bibliotekāre Inguna Radziņa.

Finālistus „iesildīs” AS "Latvijas valsts meži" supervaronis Cūkmens.

Konkursu rīko Rīgas Latviešu biedrības Folkloras komisija sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru un tradicionālās kultūras biedrību „Aprika”. Konkursu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds.

Ieeja bez maksas.

» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2020
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV