Pirmdiena, 06.Aprīlis 2020. » Vārdadienas svin: Filips, Vīlips, Zinta, Dzinta;

LNB atklās konferenci “Pasaule bilžu grāmatā”

Easyget.lv, 31.03.2014. 16:17

Trešdien, 2. aprīlī, viesnīcā “Radisson Blu Daugava” Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas ietvaros notiks Latvijas Nacionālās bibliotēkas organizētā konference “Pasaule bilžu grāmatā”, kas ir būtiska daļa no pirmās Rīgas bilžu grāmatu kvadriennāles “Attēlu stāsts”.

Bērnu literatūrai un grāmatu mākslai veltītā konference apvienos Baltijas jūras reģiona valstis, pulcējot Rīgā vizuālās kultūras speciālistus un grāmatu māksliniekus no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Polijas, Vācijas, Krievijas, Šveices, Beļģijas un Dānijas.

2. aprīlis ir slavenā dāņu rakstnieka Hansa Kristiana Andersena dzimšanas diena, un pēc Starptautiskās bērnu un jauniešu grāmatu valdes (IBBY) aicinājuma to atzīmē visā pasaulē kā Starptautisko bērnu grāmatu dienu.

Konferenci ar priekšlasījumiem par ilustratora un grāmatu autora darbu atklās divas izcilas mākslinieces – Astridas Lindgrēnes memoriālās balvas laureāte, vairāk nekā 35 grāmatu autore Kitija Krauzere (Kitty Crowther, Beļģija), kā arī Juta Bauere (Jutta Bauer, Vācija), kura par ieguldījumu bērnu un jauniešu literatūrā saņēmusi H. K. Andersena balvu. Konferenci turpinās Latvijas Universitātes (LU) docente Austra Avotiņa, iepazīstinot ar pētījumu “Latvija bērnu grāmatu ilustrācijās”, tulkotājs, rakstnieks un literārās aģentūras “books&rights” vadītājs Mladens Jandrliks (Mladen Jandrlic, Šveice), kurš stāstīs par vizuālo lasītprasmi, bet Veclāras Fantāzijas bibliotēkas pārstāve Betina Tvirsnika (Bettina Twirsnick, Vācija) prezentēs projektu “ViVaVostok”, kas vāciski runājošo valstīs izplata Centrālās un Austrumeiropas bērnu un jauniešu literatūru.

Konferences otrajā daļā visiem interesentiem būs unikāla iespēja piedalīties K. Krauzeres, J. Baueres un M. Jandrlika meistarklasēs. Minētajiem meistarklašu vadītājiem pievienosies arī LU profesore Ilze Stikāne, vēstot par Latvijas bērnu grāmatu ražu 2013. gadā, kā arī Gisela Kalova (Gizela Kalow, Vācija), kura dalīsies pieredzē par ilustratora darbu muzejpedagoģijas jomā.

Konferences programma 2. aprīlī viesnīcā “Radisson Blu Daugava”, zālē “Lielupe”, Kuģu ielā 24, Rīgā

 • 10:00 – 11:00 Reģistrācija 
 • 11:00 – 11:20 Atklāšana 
 • 11:20 – 12:00 Kitijas Krauzeres grāmatas, darbi un zīmējumi. Kitija Krauzere, (Kitty Crowther, māksliniece, Beļģija)
 • 12:00 – 12:40 Par savu ilustratores darbu. Juta Bauere, (Jutta Bauer, māksliniece, Vācija)
 • 12:40 – 13:20 Latvija bērnu grāmatu ilustrācijās. Austra Avotiņa (Latvijas Universitāte) 
 • 13:20 – 14:10 Vizuālā lasītprasme. Mladens Jandrliks, (Mladen Jandrlic, „Books and rights“, Šveice) 
 • 14:00 – 14:30 Projekts “ViVaVostok”. Betina Tvirsnika, (Bettina Twirsnick, Veclāras Fantāzijas bibliotēka, Vācija) 
 • 14:30 – 15:30 Pusdienu pārtraukums

Plenārsesijas un darbnīcas

 • 15:30 –16:30 Latviešu bērnu grāmatu raža 2013 Ilze Stikāne (Latvijas Universitāte) 
 • 15:30 –16:30 1. darbnīca. Illustrators muzejā? Gizela Kalova, Vācija 
 • 15:30 – 16:30 2. darbnīca. Mana daiļrades metode Kitija Krauzere, Beļģija 
 • 15:30 – 16:30 3. darbnīca. Mana daiļrades metode Juta Bauere, Vācija 
 • 15:30 – 16:30 4. darbnīca. Attēlu stāsts Mladens Jandrliks, Šveice

Līdztekus konferencei kvadriennāles ietvaros norisinājās arī starptautisks konkurss, kurā mākslinieki tika aicināti iesniegt satura un dizaina koncepcijas pieteikumus līdz šim nepublicētām grāmatām. Konkursa žūrija atlasījusi 45 mākslinieku (tostarp 20 latviešu autoru) darbus, kuri cīnīsies par galveno balvu – grāmatas izdošanas iespēju Baltijas jūras reģiona valstīs.

Kvadriennāles laureātu paziņošana, izstādes kataloga prezentācija plkst. 18:00 – 20:00 viesnīcā “Radisson Blu Daugava”, 2. stāva vestibilā “Lielupe”.

Projektu organizē Latvijas Nacionālā bibliotēka sadarbībā ar “Rīga 2014” un Latvijas Republikas Kultūras ministriju.

» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2020
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV