Ceturtdiena, 06.Augusts 2020. » Vārdadienas svin: Aisma, Askolds;

Pavasarī Rīga 2014 aicina uz Rīgas aktīvajām apkaimēm

Easyget.lv, 09.04.2014. 14:28

Eiropas kultūras galvaspilsētas programmā visu gadu notiek pasākumu sērija „Aktīvās apkaimes” - rīdzinieku ierosināti un īstenoti notikumi dažādās pilsētas apkaimēs.
Pavasarī Rīga 2014 aicina uz Rīgas aktīvajām apkaimēm

Pasākumu sērija „Aktīvās apkaimes” ietver gan vietējo izplānotas un vadītas ekskursijas, gan mākslinieku plenēri, fotoakcijas, svinības, apkaimju festivāli, lekcijas un diskusijas, kuru centrā ir cilvēks un viņa neizsīkstošā vēlme izgudrot un radīt ko jaunu, uzņemt ciemiņus un kopā pavadīt laiku, stāsta Nodibinājuma Rīga 2014 pārstāvis Mārtiņš Drēģeris.

Rīga 2014 tematiskās līnijas „Ceļu karte” kuratore Gundega Laiviņa akcentē, ka „Eiropas kultūras galvaspilsētas programma veidota tā, lai gadu caurvītu iespējami daudz norišu Rīgas apkaimēs, kaut uz brīdi padarot par kultūras epicentriem dažādas apkaimes – no Purvciema līdz Zolitūdei, no Sarkandaugavas līdz Torņakalnam”.

Viens no būtiskākiem Eiropas kultūras galvaspilsētas gada mērķiem ir attīstīt Rīgā daudz aktīvu kultūras centru, kur iedzīvotājiem iespējams līdzdarboties kultūras procesos un brīvi baudīt kultūras un mākslas norises. Jau sestdien, 12.aprīlī, Mārupes kultūras namā būs atklāšanas svētki projektam „Tēriņu ielas mistērijas”. Izstādes atklāšana, muzikāli priekšnesumi un meistardarbnīcas norisināsies no plkst.13:00 līdz 16:00. Projektā apkaimju iedzīvotāji, profesionālu mākslinieku konsultēti, radīs mākslas darbus par Rīgas apkaimēm.

10.aprīlī plkst.18:00 Lielā ielā 39, Rīgā biedrība „Bolderājas grupa” aicina uz pirmo sarunu diskusiju ciklā par Bolderāju. Priekšlasījumu par poļu laikiem būs sagatavojis Grigorijs Salnīts. Vasaras garumā Bolderājas aktīvie cilvēki aicinās uz notikumu ciklu Daugavgrīvas cietoksnī. Ar kultūras pasākumiem šis 17.gs. cietoksnis tiks atvērts apskatei un diskusijām.

Vairāki Rīga 2014 notikumi apkaimēs ir saistīti ar publiskās telpas labiekārtošanu, procesā iesaistot vietējos iedzīvotājus – sākot ar ideju ģenerēšanu līdz to praktiskai īstenošanai. 9.aprīlī Čiekurkalnā un 10.aprīlī Ziepniekkalnā notiek darbnīcas, kuru laikā profesionāli mākslinieki kopā ar iedzīvotājiem radīs audiovizuālus mākslas darbus par apkaimes attīstības vīziju. Darbnīcu rezultātā sadarbībā ar dizaineriem un arhitektiem tiks izstrādāts un īstenots konkrēts publiskās telpas dizaina projekts. Sarkandaugavā Labas vietas talka notika jau pagājušogad un maijā tiks atvērts kopā ar rajona iedzīvotājiem labiekārtotais Alekša skvērs – publiskais laukums pašā Sarkandaugavas sirdī.

Iesaistot iedzīvotājus savu pagalmu labiekārtošanā, jau vairākus gadus notiek Pagalmu kustība, un arī šogad Lielās talkas ietvaros 26.aprīlī četros Rīgas daudzdzīvokļu namu pagalmos iedzīvotāji roku rokā ar profesionāļiem sakārtos un labiekārtos savus pagalmus.

Mudinot pilsētas viesus un pašus rīdziniekus doties ārpus centra un izstaigāt Āgenskalnu, iepazīt tam raksturīgos arhitektūras vaibstus, izdots ceļvedis „Āgenskalna dārgumi”. Ceļvedis piedāvā divus apskates maršrutus un interesenti to var saņemt Rīga 2014 Preses centrā, kā arī Jaņa Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskolā Hāmaņa ielā 2a. Alternatīvi tūrisma maršruti par Āgenskalnu tiks radīti arī projektā „Vietējo taku kartēšana”, ko īsteno Kalnciema kvartāla aktīvisti.

Maijā uz apkaimju svētkiem aicinās vairākas Rīgas apkaimes. 15. un 16.maijā notiks Juglas iedzīvotāju svētki „Lielā Jugla”, aicinot apzināties Juglas kultūrvēsturiskās saknes un radoši pētīt apkaimes veidolu.

17.maijā pirmo reizi notiks Sarkandaugavas strādnieku svētki, mainot un pilnveidojot priekšstatu un zināšanas par šo apkaimi, kas ilgu laiku bijusi Rīgas rūpniecības šūpulis un centrs.

Rīgas centra apkaimes identitāte un radošā sadraudzība būs uzmanības centrā Latvijas Mākslas akadēmijas Pagalma svētkos 24.maijā.

Visu maiju uz festivālu „Ziedoņdārza stāsti” aicinās Ziedoņdārzs. Maija mēneša garumā ikviens būs aicināts arī mākslinieces Aijas Bley Portretu darbnīcā VEF kultūras pilī, savukārt gada garumā reizi mēnesī Ziemeļblāzmas kultūras pilī notiek svētdienas mākslas skolas.

Informācija par visiem apkaimju programmas un tematiskās līnijas „Ceļu karte” projektiem pieejama kultūras portālā www.riga2014.org

Foto: Grafiti Aptiekas ielā, Sarkandaugavā. Foto (c) flickr.com/ artgraff

» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2020
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV