Sestdiena, 26.Septembris 2020. » Vārdadienas svin: Kurts, Knuts, Gundars;

LKA studenti aicina uz tradicionālo Valpurģu nakti

Easyget.lv, 25.04.2014. 11:20

30. aprīlī Latvijas Kultūras akadēmijā (Ludzas ielā 24) norisināsies ikgadējais studentu veidotais mūzikas un kultūras pasākums "Valpurģi".
LKA studenti aicina uz tradicionālo Valpurģu nakti

No plkst. 19.00 līdz pašam rītam apmeklētājiem būs iespēja izbaudīt dzīvo mūziku, dejot, skatīties aktuālās jauno režisoru filmas un atpūsties dārzā pie ugunskura.

Šogad pasākums sadalīts divās daļās. Līdz pusnaktij uzstāsies grupas „2tie”, „Oranžās brīvdienas” un „Gapoljeri”, bet pēc raganas dedzināšanās sāksies nakts pasākuma daļa, kurā uzstāsies „Burn in Blizzard”, „Indygo” un „Band mango”, ko papildinās ķecerīgas aktivitātes akadēmijas dārzā.

Visu nakti dārzā būs iespējams satikt dzīvo liesmu pie ugunskura un klausīties stāstos par raganām, to vēsturi un dzīvi šodien. Apmeklētājiem būs ieejamas deju un citu aktivitāšu meistarklases, sportiska izklaide (kā lokšaušana), “chill out” zona ar kultūras akadēmijas audiovizuālās mākslas studentu veidotām filmām, "FOBO" fotostūris un vēl.

Latvijas Kultūras akadēmija ir vide, kur uzturas apņēmīgi, intelektu mīloši un daudzpusīgi cilvēki. Gan studentus, gan pasniedzējus vieno kopīgas intereses un viens no viņu galvenajiem mērķiem ir attīstīt un pilnveidot Latvijas kultūras dzīvi. Kopīgi strādājot, ir izveidojies ikgadējs nakts pasākums “Valpurģi”. Tika paņemta īpatnēja tradīcija un transformēta, līdz sasniedza populistiska pasākuma veidolu.

Valpurģu nakts pasaulē ir pazīstama kā nakts, kad tiek sveikta pavasara iestāšanās. Senos laikos šis bijis raganu sanākšanas rituāls, kurā tās dejojušas ap ugunskuru. Attīstoties sabiedrībai, 30. aprīļa naktī cilvēki sāka raganas dedzināt, nicinot to ķeceriskos izgājienus. Latvijas Kultūras akadēmija apvienoja abas paražas: tiek kurts ugunskurs, sveikts pavasaris ar trakām dejām un pusnaktī sadedzināta ragana.

“Valpurģi” norisinās Latvijas Kultūras akadēmijas teritorijā, Ludzas ielā 24 - lielajā zālē, pagalmā, dārzā un mazajā zālē.

Ieejas biļeti var iegūt LKA bibliotēkā, tās cena LKA studentiem 3€, citiem viesiem 4€, bet pasākuma dienā pie ieejas 5€ visiem

Aktuālā informācija: www.facebook.com/Valpurgi2014

Foto: Publicitātes foto

» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2020
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV