Piektdiena, 25.Septembris 2020. » Vārdadienas svin: Rauls, Rodrigo;

VS Dalailamas mācību laikā būs skatāmas unikālas izstādes un filma

Easyget.lv, 25.04.2014. 12:49

Nobela miera prēmijas laureāta un budistu garīgā līdera Viņa Svētības Dalailamas XIV mācību laikā Rīgā, kas norisināsies no 5. līdz 6. maijam Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā, būs skatāma fotoizstāde un budisma sakrālās glezniecības (tankas) izstāde, kā arī iespēja noskatīties filmu „Saullēkts/Saulriets”.

Fotoizstāde „Dalailama. Kamēr eksistē visums...” stāsta par budisma garīgā līdera VS Dalailamas ikdienas darbiem. Fotogrāfi Tenzins Čoidžors (Tenzin Choejor) un Igors Jančoglovs ir pavadījuši VS Dalailamu braucienos pa pasauli, fotogrāfijās iemūžinot viņa gaitas. Viņu pēdējie darbi veltīti garīgā līdera sniegtajām mācībām tibetiešu klostera universitātē Serā, Indijas dienvidos, kurās piedalījās vairāki tūkstoši budistu mūku un svētceļotāju no daudzām pasaules valstīm.

Otra izstāde - „Dzīvā tradīcija – Nikolaja Dudko tankas budisma glezniecībā” - iepazīstinās ar budisma sakrālo glezniecību (tanka). Slavenais mākslinieks, pastāvīgi dzīvojošs Burjatijā, budisma glezniecību mācījās Bibliotēkā, kur glabājas tibetiešu rokraksti un arhīvi (LTWA) Dharmasalā (Indija) pie VS Dalailamas personīgā mākslinieka Sangei Eše (Sangye Yeshe). Pašreiz Nikolajs Dudko strādā par tanku glezniecības pasniedzēju Austrumsibīrijas kultūras un mākslas akadēmijā (ВСГАКИ), kā arī turpina darbu savā meistardarbnīcā. Viņa tankas atrodas Burjatijas tempļos, kā arī muzejos un privātajās kolekcijās daudzās pasaules valstīs. Vairāk informācijas un tankas var skatīt vietnē www.thangka.ru.

Mācību dalībniekiem būs arī iespēja noskatīties izcilā krievu dokumentālā kino režisora Vitālija Manska filmu „Saullēkts/Saulriets”. Tā ir filma par nosacīti divdesmit četrām stundām, kuras tika pavadītas VS Dalailamas rezidencē Dharmsalā, Indijā: no Dalailamas darba dienas sākuma plkst. 3 līdz saulrietam, kad budistu pasaules garīgais līderis dodas pie miera. Dokumentālists V.Manskis neformālā gaisotnē viņa rezidencē sarunājās ar VS Dalailamu par visuma būtību, mūsdienu pasaules cilvēka vietu reliģijās, arī budismā.

VS Dalailamas mācības Rīgā notiks pēc Baltijas valstu budistu lūguma, bet uz tām ir aicināti visi, kuri interesējas par budisma filozofiju, kurā harmoniski savienojas dziļš viedums un bezgalīga līdzjūtība. Mācību ietvaros garīgais līderis mācīs budisma filozofijas pamatus, balstoties uz diviem klasiskiem tekstiem – „Sirds sūtra” un Gjalseja Togmeja Zangpo darbu „Bodhisattvas trīsdesmit septiņas prakses”. Noslēgumā Boriss Grebenšikovs un grupa "Aquarium" sniegs muzikālo dāvinājumu visiem VS Dalailamas mācību apmeklētājiem. Plānots, ka mācībās piedalīsies aptuveni 5000 cilvēku no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Krievijas, Kalmikijas u.c. valstīm.

Biļetes uz divu dienu mācībām var iegādāties www.bilesuserviss.lv

» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2020
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV