Ceturtdiena, 21.Janvāris 2021. » Vārdadienas svin: Agne, Agnese, Agnija;

Kolkā būs apskatāma „National Geographic Latvija” izstāde „Migrācijas”

Easyget.lv, 06.05.2014. 12:33

10. un 11. maijā Kolkā notiks „Putnu festivāls 2014”, kurš tiek rīkots Pasaules Migrējošo Putnu dienu ietvaros. Pasākuma laikā no 10. līdz 17. maijam Kolkas tautas namā būs bezmaksas apskatāma žurnāla „National Geographic Latvija” atvestā izstāde „Migrācijas”.
Kolkā būs apskatāma „National Geographic Latvija” izstāde „Migrācijas”

„Pasaules migrējošo putnu dienas” (www.worldmigratorybirdday.org) aizsākās 2006. gadā ar mērķi uzlabot zināšanas un sapratni par gājputnu un to dzīvotņu aizsargāšanu. Šī gada kampaņas tēma ir „Galamērķis gājputni: migrējošie putni un tūrisms” (Destination Flyways: Migratory Birds and Tourism). Tajā tiks izcelta saikne starp migrācijas putnu saglabāšanu, vietējo kopienu attīstību un dabas vērošanas tūrismu visā pasaulē. Pirmo reizi pasākumu kartē arī parādīsies Latvijas pilsēta Kolka. Tur būs iespējams piedalīties vairākos pasākumos, kuri ir veltīti putnu migrācijas un gredzenošanas tēmai.

Savvaļas dzīvnieki vienmēr ir kustībā – tie skrien, lido, rāpo un peld, lai ēstu, vairotos un izdzīvotu. „National Geographic” kolekcijas attēlos iemūžināts iespaidīgais dzīvnieku pārvietošanās process, kas ir daudzu sugu trauslās eksistences jautājums, cīņa starp dzīvību un nāvi mūsdienu mainīgajā pasaulē.

Izstādē ir aplūkojamas vairāk nekā 10 fotogrāfijas ar savvaļas dzīvnieku migrāciju uz sauszemes, ūdenī un gaisā, kā arī cilvēku ietekmi uz vidi un ar to saistīto problemātiku. Tostarp būs apskatāmi arī izcilā fotogrāfa, „National Geographic” grāmatas „Paradīzes putni” līdzautora un kaislīga ornitologa, Tima Lāmana (Tim Laman) darbi. Viņa bildes ir iekļuvušas 35 žurnāla „National Geographic” izdevumos dažādās pasaules vietās.

Izstādi organizē „National Geographic Latvija”.

Foto: Publicitātes foto

» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2021
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV