Otrdiena, 01.Decembris 2020. » Vārdadienas svin: Emanuels, Arnolds;

Rīgā pulcēsies starptautiski atzīti grafiti mākslinieki

Easyget.lv, 09.05.2014. 09:35

Nākamnedēļ, no 13. līdz 17.maijam, Rīgā notiks starptautiskais ielu mākslas festivāls „Blank Canvas: Art-ground, play-ground, crime-ground”.
Rīgā pulcēsies starptautiski atzīti grafiti mākslinieki

Festivāla, kas notiks Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas ietvaros, mērķis ir raisīt diskusiju sabiedrības un profesionāļu vidē par ielu mākslas vietu pilsētvidē, kā arī izglītot sabiedrību par ielu mākslu, iepazīstināt ar veiksmīgiem citu Eiropas pilsētu piemēriem, kur ielu māksla ir integrējusies pilsētas vidē, veidojot kultūras kvartālus, tādējādi ne tikai piesaistot tūristus, bet arī ļaujot attīstīties mākslas formai, kuru līdz šim ir novērtējis šaurs sabiedrības loks, stāsta Nodibinājuma Rīga 2014 pārstāvis Mārtiņš Drēģeris.

Festivāls sniedz iespēju ikvienam interesentam iepazīties ar ielu mākslas žanra dažādību. Festivālā paredzētas vairākas starptautiski atzītu mākslinieku un teorētiķu lekcijas, apaļā galda diskusija un darba grupas, kurās profesionālu ielu mākslinieku vadībā ikvienam būs iespēja piedalīties legālu mākslas objektu izveidošanā Rīgas pilsētvidē. Šis pasākumu kopums piešķirs festivālam teorētisku kontekstu, veidojot dziļāku izpratni par ielu mākslas tapšanas iemesliem, procesu un estētiskajām vērtībām.

Festivāla laikā lekcijas par ielu mākslu vadīs ielu mākslas teorētiķis Tobias Barenthin Lindblad, urbāniste un pilsētpētniece Evelīna Ozola un Gdaņskas ielu mākslas kvartāla pārstāve Barbara Sroka.

Savukārt kvalitatīvus ielu mākslas objektus Rīgas pilsētvidē kopā ar darba grupas interesentiem veidos šādi mākslinieki: Roa, M-City, Hop Louie, Matthew Tully, Moneyless, Kiwie, Dainis Rudens, Frost, Aigars Mamis, Tron un Paulis Liepa. Tāpat arī interesentiem būs iespēja izveidot Rīgas urbāno alfabētu.

Tuvojoties ielu mākslas festivālam „Blank Canvas: Art-ground, play-ground, crime-ground”, rīdzinieki un pilsētas viesi tiek arī aicināti izveidot pirmo interaktīvo kvalitatīvas ielu mākslas Rīgas karti. Karte, kurā plānots apkopot kvalitatīvākos un vairāk vai mazāk populāros ielu mākslas objektus, kas atrodami Rīgā, pieejama festivāla oficiālajā mājas lapā www.blankcanvas.lv, kur ikviens var iesūtīt viņaprāt veiksmīgāko ielu mākslas objektu. Festivāla organizētāji, sadarbojoties ar šī mākslas žanra ekspertiem, izvērtēs iesūtītā mākslas darba atbilstību un, ja tas atbildīs formātam, tas tiks iekļauts pirmajā Rīgas interaktīvajā ielas mākslas darbu kartē.

“Ielu māksla veido katras pilsētas unikālo kultūrvidi, ko visērtāk var izbaudīt braucot ar velosipēdu, tāpēc arī Sixt velo noma aicinās iepazīt festivāla darbus dodieties īpašā velomaršrutā,“ norāda Arnis Jaudzems, Sixt vadītājs Baltijas valstīs.

Papildu informācija par festivālu “Blank Canvas: Art-ground, play-ground, crime-ground”, kā arī festivāla programma, pieejama mājas lapā: www.blankcanvas.lv, kā arī facebook.com lapā facebook.com/BlankCanvas, un sekojot līdzi informācijai Twitter kontā twitter.com/blankcanvas_lv

Foto: Publicitātes foto

» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2020
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV