Pirmdiena, 08.Marts 2021. » Vārdadienas svin: Marga, Margita, Dagmāra;

Festivāls Starmetis aicina apmeklēt lekciju par īsfilmu scenāriju veidošanu

Easyget.lv, 09.05.2014. 09:57

T/p Alfa otro gadu rīko īsfilmu festivālu Starmetis, kura mērķis ir atklāt un atbalstīt jaunus talantus īsfilmu veidošanā, kā arī veicināt Latvijas kino attīstību. Festivāla ietvaros notiks scenārista Laura Gundara bezmaksas lekciju par īsfilmas scenārija veidošanu.

Lauris Gundars ir latviešu dramaturgs, scenārists un režisors. Karjeras laikā bijis vairāku seriālu, kinofilmu un lugu autors. Lekcijas laikā plānots apskatīt īsfilmas scenārija veidošanas pamatus, paņēmienus un metodes, iepazīstoties ar konkrētiem praktiskiem piemēriem. Lau-ris Gundars soli pa solim lekcijas apmeklētājus iepazīstinās ar īsfilmu festivālu Starmetis un tā prasībām, izskaidrojot, kā veidot labu scenāriju, trītmentu, sinopsi un loglainu.

Scenārista Laura Gundara lekcija notiks sestdien, 10. maijā, no plkst. 10.00 līdz 13.30 kino Cinamon.

Īsfilmu festivāla Starmetis scenāriju konkursam aicināti pieteikties kino entuziasti, kā arī esošie un topošie kinoprofesionāļi no Latvijas. Konkursā tiks noteikti trīs dalībnieki, no kuriem katrs saņems 3000 eiro īsfilmas realizēšanai. Šo filmu pirmizrāde norisināsies festivāla Starmetis 2014 laikā, kas plānots 2014. gada septembrī.

Pieteikšanās konkursam līdz 23. maijam plkst 12.00, sūtot īsfilmas stāstu vienā teikumā, sinopsi, aprakstu un scenārija pirmo uzmetumu latviešu un angļu valodā 4–12 minūšu garai īsfilmai uz e-pastu: starmetis@alfaparks.lv. 2014. gada festivāla devīze: “Dzīvē mēdz būt kā kino, tomēr, ja tā vēl nav noticis...” Detalizēta informācija par konkursa nolikumu ir pieejama t/p Alfa mājaslapā www.alfaparks.lv.

Konkurss notiks vairākās kārtās. Pirmajā kārtā profesionāla žūrija trīs cilvēku sastāvā izvērtēs iesūtītos darbus un atlasīs no tiem desmit labākos. Žūrijas locekļi ir Dita Rietuma, Roberts Vinovskis un Jānis Nords. Jūnijā notiks scenāriju attīstīšanas darbnīca, kuras laikā desmit atlasīto projektu autoriem būs jāizveido galascenārijs. Darbnīcas lielākā vērtība ir ne vien trīs īsfilmas noslēgumā, bet vēl septiņi lieliski stāsti, ar kuriem autori varēs strādāt nākotnē. Pēc scenāriju galaversiju iesniegšanas pretendenti tiks aicināti uz interviju, lai žūrijai prezentētu savu scenāriju. 19. jūnijā tiks paziņoti trīs labākie scenāriji, kuru autoriem katram tiks segti izdevumi īsfilmas realizēšanai 3000 eiro apmērā.

Noslēguma pirmizrādei, kas notiks septembrī t/p Alfa kino Cinamon, iespējams iesniegt arī jau gatavas vēl nepublicētas līdz desmit minūtēm garas spēlfilmas, kas tapušas pēc 2013. gada. Darbiem konceptuāli jāatbilst devīzē ietvertajai idejai: „Dzīvē mēdz būt kā kino, tomēr, ja tā vēl nav noticis...” Kopumā tiks demonstrētas līdz desmit īsfilmas, kas cīnīsies par Grand Prix titulu, kā arī par iespēju iesniegt darbus vairākos starptautiska mēroga īsfilmu festivālos un personīgi doties uz Eiropas lielāko īsfilmu festivālu Klermonferānā, Francijā.

» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2021
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV