Sestdiena, 28.Novembris 2020. » Vārdadienas svin: Rita, Olita, Vita;

Pirmo reizi Rīgā norisināsies Baznīcu nakts

Easyget.lv, 14.05.2014. 12:09

6. jūnijā Rīgā pirmo reizi norisināsies kultūras pasākums „Baznīcu nakts”, kuras laikā no plkst. 18.00 līdz 24.00 vairāk nekā 40 dažādu konfesiju baznīcās notiks pasākumi, kas aicinās cilvēkus iepazīt baznīcu kultūras un garīgās vērtības.
Pirmo reizi Rīgā norisināsies Baznīcu nakts

Kā informē Fonda Baznīcu nakts pārstāvji, Baznīcu nakts ietvaros būs iespēja dzirdēt garīgās mūzikas koncertus, piedalīties ekskursijās, radošās nodarbībās bērniem un kopīgās lūgšanās. Pasākums norisināsies visā Rīgā – Āgenskalnā, Bolderājā, Centra rajonā, Mežaparkā, Latgales priekšpilsētā, Torņakalnā, Vecpilsētā un citur. Organizatori aicina ikvienu ieinteresētu rīdzinieku doties ceļā kājām, ar divriteni, sabiedrisko transportu vai personisko automašīnu un vakara gaitā paviesoties vairākās baznīcās, programmas izvēlē vadoties no katra paša interesēm.

Daudzveidīga programma katrai paaudzei

„Baznīcu nakts” viesiem būs iespēja gan apmeklēt līdz šim neiepazītus dievnamus, gan atklāt jaunas nianses jau labi zināmajos. Baznīcās notiks ekskursijas un stāstījumi, kas ļaus ceļotājiem atklāt baznīcu arhitektūras un mākslas skaistumu. Skanēs koru, ērģeļu un instrumentālās sakrālās mūzikas koncerti. Pēc saulrieta dievnamus piepildīs sveču gaisma, aicinot viesus uzkavēties klusumā, apcerē vai lūgšanā.

„Līdz ar pirmo „Baznīcu nakti” vēlamies aizsākt jaunu tradīciju, kas kļūtu par ikgadēju garīgu kultūras notikumu ne tikai Rīgas, bet visas Latvijas dzīvē. Realizējot projektu pirmo reizi, jau esam guvuši lielu atsaucību – savu dalību „Baznīcu naktī” apstiprinājuši 40 Rīgas dievnami. Iedvesmu savam individuālajam ceļojumam pa dievnamiem aicinām smelties mājas lapā www.baznicunakts.lv piedāvātajos maršrutos,” atklāj projekta „Baznīcu nakts” vadītājs Jurģis Klotiņš.

Pasākums “Baznīcu nakts” ir piemērots ģimenēm, draugu grupām un individuāliem apmeklētājiem. Dalība visos Baznīcu nakts pasākumos ir bez maksas.

Visa aktuālā informācija un pasākuma programma pieejama mājas lapā www.baznicunakts.lv Aicinām sekot līdzi aktualitātēm arī sociālo tīklu profilos:
www.facebook.com/baznicunakts;
www.draugiem.lv/baznicunakts;
www.twitter.com/baznicunakts.

Par Baznīcu nakti

Baznīcu nakts ideja līdz Latvijai ir atceļojusi no Austrijas un Čehijas. Pirms 10 gadiem Baznīcu nakts aizsākās Austrijā kā Kristīgās baznīcas konfesiju un draudžu kopīgi rīkots ekumēnisks notikums. Drīz pēc tam pasākums notika arī Čehijā un Slovākijā. Kopš 2012. gada Baznīcu nakts notiek arī Tartu, Igaunijā.

Rīgā Baznīcu nakti organizē starpkonfesionāla domubiedru grupa – nodibinājums „Fonds Baznīcu nakts”. Pasākuma ieceri atbalsta Latvijas lielāko kristīgo konfesiju vadītāji.

Pasākumu finansiāli atbalsta Rīgas dome. Īpašs paldies privātajiem atbalstītājiem – SIA „Hromets poligrāfija” un tipogrāfijai „Eveko”, kā arī privātajiem ziedotājiem. Pasākumu informatīvi atbalsta laikraksts „Diena” un nodibinājums „Rīga 2014”.

Foto: Publicitātes foto

» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2020
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV