Piektdiena, 17.Maijs 2024. » Vārdadienas svin: Umberts, Herberts, Dailis;

Komentāri rakstam: Galerijas Centrs Kultūras Svinības

jaunākie lejā

DIANA PECE » DIANA 04.05.2008. 18:27

Latvijas Basketbola līgas (LBL) pirmajā pusfināla spēlē „Barons/LMT” basketbolisti savā laukumā ar rezultātu 92:70 pieveica Rīgas VEF, sērijā izvirzoties vadībā ar 1:0.

"Barons/LMT" - VEF Rīga" 92:70
Ar veiksmīgu startu par maz

Maču ar pustālo metienu atklāja Koļesņikovs, kurš mirkli vēlāk lika mača soģiem pirmo reizi pārtraukt spēli, jo saņēma personisko piezīmi. Pēc trim ar pusi nospēlētām minūtēm „Barons” joprojām nebija guvuši ne groza, un VEFieši bija vadībā ar 6:0. Vēl pēc minūtes VEF pārsvaru palielināja vēl par diviem punktiem, un Muižnieks bija spiests ņemt pirmo minūtes pārtraukumu. Kājās palika vien retais „Barona” līdzjutējs, un arī karsējmeiteņu neesamība noteikti nepalīdzēja uzkurināt „ultras”, lai tie vēl skaļāk atbalstītu savējos.

„Barons” savu rēķinu atklāja pēc četrām ar pusi minūtēm, kad Aleksanders realizēja abus sev piešķirtos soda metienus. Pēc tam, kad Bērziņš saņēma personisko piezīmi pret Zaķi, „baronu” uzbrucēju nomainīja Batista. Ceturtdaļas otrā pusē „Barons” beidzot bija ieguvis metienu garšu. Pie rezultāta 12:10 arī Valters ņēma pirmo minūtes pārtraukumu, jo „baroni” bija uzņēmuši apgriezienus. Spēles tiesneši, līdzīgi kā vakardienas spēlē Ventspilī, svilpa pārkāpumus pie katra sīkākā kontakta. Pirmo reizi vadībā mājinieki izvirzījās divas minūtes pirms pirmās ceturtdaļas beigām, kad Aleksanders realizēja abus soda metienus – 13:12. Līdz ceturtdaļas beigām mājinieki pārsvaru palielināja vēl vairāk, un pēc desmit nospēlētām minūtēm „Barons/LMT” bija vadībā ar 21:15.

”Barons” apliecina favorītu statusu

Otro ceturtdaļu ar diviem punktiem iesāka Adomaitis, palielinot mājinieku pārsvaru līdz astoņiem punktiem. Vēl mirkli vēlāk Batista guva divus punktus ar sodu, un „Barona” pārsvars jau sasniedza vairāk nekā desmit punktus – 26:15. VEF basketbolisti turpināja spēlēt sev ierastā ātrā spēlē, ar daudz caurgājieniem un atspēlēm brīvajiem, taču metieni nekrita grozā. Tikmēr „baroni” katru viesu nerealizēto metienu vai kļūdu pārvērta divos punktos ātrajā uzbrukumā.

Ceturtdaļas otrā pusē VEF pārgāja uz zonas aizsardzību, taču tas neko daudz uzreiz nemainīja. „Baroni” gan spēlēja lēnāk, taču, ja neguva punktus no spēles, tika pie soda metieniem. VEF zonas aizsardzību pa visu laukumu mājinieki pārvarēja diezgan viegli. Kārtējā ātrajā uzbrukumā Džefersons efektīgā veidā guva divus punktus, pie tam vēl sagādāja viesiem piezīmi. Divas minūtes līdz ceturtdaļas noslēgumam Brūniņš ātrajā uzbrukumā trieca bumbu no augšas, neskatoties uz Gumeņuka mēģinājumiem uzbrucēju apstādināt, par ko ukrainis saņēma arī personisko piezīmi. Līdz puslaika pārtraukumam nekas diži nemainījās, un „Barons” pēc 20 spēlētām minūtēm bija vadībā ar 45:32.

”Barons” turpina iet pa iemīto taku

Otrā puslaika sākumā jau ceturto piezīmi saņēma viens no VEF līderiem Koļesņikovs, un mirkli vēlāk aizsargu nomainīja Strupovičs. Pēc negribīga Šķēles trīspunktnieka „Barons” jau peč divām nospēlētām minūtēm sasniedza 19 punktu pārsvaru – 51:32 -, bet vēl nākamajā uzbrukumā Adomaitis pārsvaru palielināja vēl par diviem punktiem. Spēlējot ar labākajiem spēkiem laukumā „baroni” pa vīlēm ārdīja VEFiešu aizsardzību – nelīdzēja ne zonas presings, ne parastā zona. Piecas minūtes pirms trešās ceturtdaļas beigām mājiniekiem jau 23 punktu pārsvars, un Valters pieprasīja minūti, lai motivētu savus spēlētājus nepadoties un cīnīties līdz galam.

Pēc pārtraukuma pret Zaķi Adomaitis saņēma jau ceturto personisko piezīmi, un uz spēlētāju soliņa parādījās Brūniņš, kurš mirkli vēlāk lietuvieti arī nomainīja. Diezgan ātri mājinieki bija savākuši komandas piezīmju normu trešajā ceturtdaļā, līdz ar to katrs nākamais pārkāpums tika sodīts ar diviem soda metieniem VEF izpildījumā. Lielā mērā pateicoties tam, VEF izdevās nedaudz pietuvoties, taču „Barons” tik un tā droši kontrolēja spēli un soļoja pretī pirmajai uzvarai LBL pusfinālā. 70:56 pirms pēdējām desmit minūtēm.

Arī pēdējā ceturtdaļa iesākās tādā pat garā kā iepriekšējās trīs – „Barons”, ieguvuši pārsvaru, apgriezienus bija samazinājuši, taču tik un tā pārliecinoši kontrolēja spēles gaitu. Divas ar pusi minūtes pēc ceturtdaļas sākuma Hlebovickis, pielabojot Brūniņa tālmetienu, no gaisa trieca grozā atlēkušo bumbu, panākot 76:56. Pēc neilga brīža pirmo reizi laukumā mačā parādījās arī mājinieku snaiperis Kravčenko, kurš nomainīja Brūniņu. Piecas minūtes līdz spēles beigām Vaikuli nomainīja cits šodien vēl nespēlējušais „barons” – Sirsniņš. Labāko bumbas triecienu grozā no augšas šosezon LBL spēles izskaņā izdarīja Koļesņikovs, apgriežoties pa 360 grādiem. Spēles beigu rezultāts 92:70 "Barons/LMT" labā.

Barons/LMT – Rīgas VEF 92:70 (21:15, 24:17, 25:24, 22:14)

Sērijā ar 1:0 vadībā "Barons/LMT"
Barons: Batista 16, Adomaitis 12, Aleksanders 11, Džefersons 11, Bērziņš 11, Šķēle 10, Hlebovickis 7, Vaikulis 6, Brūniņš 5, Gusts 2, Kravčenko 1.
VEF: Gulbis 17, Koļesņikovs 13, Jeromanovs 12, Zaķis 12, Šeleketo 7, Gumeņuks 4, Aleksejevs 3, Gailītis 3.