Piektdiena, 26.Aprīlis 2024. » Vārdadienas svin: Rūsiņš, Sandris, Alīna;

"ASK" uzvar Šauļus

Gatis Kreceris, 26.03.2007. 09:29

SEB Baltijas Basketbola līgas spēlē „ASK Rīga” basketbolisti savās mājās „Arēnā Rīga” uzņēma "Siauliai" komandu no Lietuvas. Uzvaru ar rezultātu 80:71 izcīnīja mājinieki, kas daļēji garantē "ASK Rīga" komandas dalību turnīra „Final four”, ja vien "Lietuvos Rytas" nezaudēs "Šiauliai" basketbolistiem otrdien izbraukumā.

Spēli veiksmīgāk uzsāka "Šiauliai" basketbolisti, kuri izvirzījās vadībā ar 8:4 un 10:7, taču tad sekoja mājinieku ofensīva. ASK komandas centra spēlētājs Ārons Bramlets guva 6 punktus pēc kārtas, panākot savai komandai 3 punktu pārsvaru 13:10. Divas minūtes līdz ceturtdaļas beigu signālam mājinieku pārsvars bija jau 8 punkti 22:14, taču ceturtdaļas turpinājums ļoti veiksmīgs padevās viesiem, kuri guva 9 punktus pēc kārtas un pirmo desmitminūti noslēdza savā labā ar 26:24.

Otrajā ceturtdaļā ASK basketbolisti pakāpeniski palielināja savu pārsvaru. Redzamākie spēlētāji mājiniekiem bija komandas viesstrādnieki, pateicoties tieši viņu pūlēm mājinieki pirmo puslaiku noslēdza ar + 10, 47:37.

Otro puslaiku neveiksmīgi iesāka mājinieki, savukārt viesi veiksmīgi darbojās gan uzbrukumā, gan aizsardzībā, kā rezultātā "Šiauliai" basketbolisti guva 11 punktus pēc kārtas un izvirzījās vadībā ar minimālu pārsvaru 48:47. Arī ceturtdaļas turpinājums veiksmīgāks padevās viesiem, kuri trešo desmitminūti uzvarēja ar 14 punktiem. Rezultāts pēc nospēlētām 3 ceturtdaļām bija 59:55.

Ceturto ceturtdaļu aktīvi iesāka mājinieki, kuri agresīvi spēlēja kā uzbrukumā tā aizsardzībā. Šī aktīvā spēlē ļāva ASK komandai izlīdzināt rezultātu un pat izvirzīties vadībā. Ceturtdaļas otrajā pusē ASK komandai veiksmīgas epizodes mijās ar neveiksmīgām. Mača pēdējais uzbrukums pie rezultāta 71:80 piederēja viesiem. Šāds mača iznākums pilnībā apmierināja „armijniekus”. Par laimi mājiniekiem "Šiauliai" komandas pēdējais metiens lidoja grozam secen un rezultāts nemainījās.

„ASK Rīga” – "Šiauliai" 80:71 (24:26, 23:21, 8:22, 25:12)

ASK: Babrausks 21, Valters 14, Bragss 14, Miledžs 12, Bramlets 8, Buškevics 5, Grafs 4, Andrjukaitis 2, Viļums.

Siauliai: Klimavičus 19, Cepulis 16, Vacjunis 13, Pauljunks 7, Majulis 6, Mazutis 6, Kieza 4, Pakamanis, Ruikis, Prekevičs.

Latvijas Basketbola līgas pirmās divīzijas spēlē "Barons/LMT" basketbolisti savās mājās pārliecinoši apspēlēja "Valmiera-Lāčplēša alus" komandu ar rezultātu 98:77.

„Barons/LMT” – „Valmiera-Lāčplēša alus” 98:77 (20:19, 25:22, 27:24, 26:22)

Barons: Roulands 23, Šķēle 17, Māršals 16, Bērziņš 14, Ceraničs 8, Skirmants 7, Maceina 6, Kosuškins 4, Gulbis, Jeromannovs, Kravčenko.

Lāčplēša alus: Stimacs 19, Filips 17, Jansons 12, Bankevics 8, Andžijevskis 7, Bambis 4, Čavars 4, Rēķis 3, Šlesers 2, Gabrāns 1.