Otrdiena, 30.Aprīlis 2024. » Vārdadienas svin: Liāna, Lilija, Alta;

"Liepājas Lauvas" izcīna pirmo uzvaru BBL čempionātā

Mārtiņš Kozlovskis, 18.10.2010. 10:38

Sestdien, 16. oktobrī, savu pirmo uzvaru Master Card Baltijas basketbola līgas Elites divīzijā izcīnīja "Liepājas Lauvas" basketbolisti, kas interesantā mača galotnē pārspēja vienu no spēcīgākajām Igaunijas komandām "TTU/Kalev" ar rezultātu 82:77.

Liepājniekiem BBL čempionāts bija iesācies pilnīgi pretēji LBL čempionātam. Ja LBL ietvaros komandas rēķinā bija divas uzvaras divās spēlēs, tad BBL Elites divīzijā divi zaudējumi tikpat spēlēs. Līdz ar to, uzvara bija nepieciešama vairāk kā nekad.

Spēli krietni vien veiksmīgāk iesāka liepājnieki, kuri ātri vien izvirzījās itin drošā vadībā (18:8). Taču pamazām iespēlējās arī viesi un pateicoties igauņu komandas viesspēlētāja Bambales Osbija veiksmīgajam sniegumam, rezultāta starpība tika samazināta līdz minimumam. Taču pēdējais vārds pirmajā puslaikā tomēr piederēja mājiniekiem, kuri īsā laika posmā veica vērā ņemamu izrāvienu un lielajā pārtraukumā devās jau pie plus 14 – 47:33.

Katastrofāla izrādījās spēles trešā ceturtdaļa (gluži tāpat kā dienu iepriekš), kuru laikā viesi spēja panākt neizšķirtu. Turklāt, nepilnas piecas minūtes pirms spēles pamatlaika beigām „TTU" komandai piederēja jau piecu punktu pārsvars.

Taču tas nebija pēdējais pavērsiens šajā spēlē, jo liepājniekiem izdevās lauzt mača gaitu un galarezultātā izcīnīt ļoti grūtu un vērtīgu uzvaru ar rezultātu 82:77.
Kārtējo rezultatīvo spēli liepājniekiem aizvadīja Mareks Jurevičus, kura rēķinā 21 punkti. 19 un 12 punkti, attiecīgi, Eštonam Mičelam un Jevgēņijam Kosuškinam. Savukārt, pretiniekiem labākais ar 23 punktiem bija, jau pieminētais, Bambale Osbijs.

Nākošo cīņu liepājnieki aizvadīs trešdien, 20. oktobrī, kad LBL ietvaros Liepājas Olimpiskajā centrā būs jāmērojas spēkiem ar pašreizējiem Latvijas čempioniem BK „Barons". Spēles sākums pulksten 19:30.