Sestdiena, 04.Maijs 2024. » Vārdadienas svin: Viola, Vizbulīte, Vijolīte;

„Lauvas" neatstāj nekādas cerības „Turības" komandai

Mārtiņš Kozlovskis, 09.12.2010. 13:42

Trešdien, 8. decembrī, pārliecinošu uzvaru Latvijas Basketbola līgas 1. divīzijas ietvaros izcīnīja „Liepājas Lauvas" basketbolisti, kas savu skatītāju klātbūtnē Liepājas Olimpiskajā centrā ar rezultātu 98:66 sagrāva „Turības" komandu.

Abām komandām šī bija otrā tikšanās reize šajā sezonā. Pirmajā spēlē Iecavā pārāki ar rezultātu 71:56 bija "Lauvas", taču līdz pat ceturtās ceturtdaļas sākumam laukumā ritēja līdzīga spēkošanās. Savukārt, šoreiz Liepājā spēle aizritēja pēc liepājnieku notīm.

Līdzīgas izvērtās tikai spēles pirmās desmit minūtes, kuras noslēdzās ar divu punktu vadību „Lauvām" – 26:24. Taču otrā ceturtdaļa salika visu pa plauktiņiem un liepājnieki būtiski savu pārsvaru palielināja, lielajā pārtraukumā dodoties pie plus 13 – 48:35.

Trešajā ceturtdaļā „Lauvas" turpināja dominēt un ar katru minūti rezultāta starpība strauji pieauga. Liepājas komandas sastāvā jau otro spēli pēc kārtas ar tālmetieniem uguņoja Mārtiņš Kravčenko, bet pēdējā ceturtdaļa, savukārt, aizritēja Jurija Aleksejeva zīmē, kurš desmit minūšu laikā guva 16 (!) punktus.

Pēdējā ceturtdaļā laukumā parādījās arī Matīss Miknis, kuram šī bija debija LBL-1. Simts punktu robežu mājiniekiem sasniegt tomēr neizdevās, taču uzvara tika izcīnīta vairāk nekā pārliecinoši – 98:66.

Otro spēli pēc kārtas rezultatīvākā spēlētāja gods ticis Mārtiņam Kravčenko, kurš šoreiz izcēlās ar 18 gūtajiem punktiem (pēdējās divās spēlēs iemesti 10 tālmetieni). Tāpat jāizceļ Jurijs Aleksejevs, kurš pateicoties pēdējā ceturtdaļā gūtajiem 16 punktiem bija otrs rezultatīvākais komandas spēlētājs – 17 punkti. Savukārt, pretiniekiem ar augstu tālmetiena procentu (6/7) izcēlās Mārtiņš Motivāns – 23 punkti.

Līdz ar to, komandai šobrīd pienākas neliela atelpa un nākošā cīņa tiks aizvadīta tikai pēc nedēļas, 15. decembrī, kad Liepājas Olimpiskajā centrā viesosies pašreizējie LBL pastarīši – „Latvijas Universitāte". Šī „Lauvām" būs pēdējā šī 2010. gada mājas spēle un cerams, ka atbalsts komandai netrūks. Spēles sākums pulksten 19:30.