Otrdiena, 30.Aprīlis 2024. » Vārdadienas svin: Liāna, Lilija, Alta;

Mača galotnē "Liepājas Lauvas" zaudē BK „Ventspils" basketbolistiem

Mārtiņš Kozlovskis, 08.11.2010. 10:49

Sestdien, 6. novembrī, zaudējumu Latvijas basketbola līgas ietvaros piedzīvoja „Liepājas Lauvas" basketbolisti, kas savu skatītāju priekšā mača galotnē atzina BK „Ventspils" komandas pārākumu ar rezultātu 86:89.

LBL turnīra tabulā abas komandas atradās līdzās viena otrai, kas vēl jo vairāk šo cīņu padarīja saistošāku un interesantāku.

Spēles sākumā krietni vien labāki izskatījās viesi, kuri gluži tāpat kā pirmajā savstarpējā abu komandu spēlē, ātri vien ieguva itin solīdu atrāvienu. Vienu brīdi rezultāta starpība bija pat 17 punkti, taču līdz ceturtdaļas beigām izdevās to nedaudz samazināt – 18:31.

Otrajā ceturtdaļā mājiniekiem izdevās būtiski lauzt mača gaitu un turpinājumā aizritēja līdzīgāka spēkošanās. Dodoties lielajā pārtraukumā komandas šķīra vairs tikai astoņi punkti – 42:50.

Trešajā ceturtdaļā „Liepājas Lauvas" ar smagām pūlēm spēja rezultāta starpību samazināt līdz minimumam, kur galveno lomu spēlēja Mārtiņš Kravčenko, kurš šajā vakarā bija neapturams it īpaši no tālās distances. Pirms pēdējām desmit minūtēm vairs tikai mīnus viens liepājniekiem – 65:66.

Ilgi nebija jāgaida līdz mājinieki ceturtās ceturtdaļas ievadā izvirzījās vadībā. Spēles turpinājumā laukumā risinājās līdzīga cīņa un vadībā pabija te vieni te otri un spēles liktenis izšķīrās vien tās galotnē. Vēl divas minūtes līdz spēles beigām rezultāts uz tablo vēstīja neizšķirtu (81:81), taču īstajā brīdī ventspilniekiem līdera lomu uzņēmās Vladimirs Štimacs, kurš neļāva vairs mājiniekiem atgūt vadību, rezultatīvi noslēdzot pēdējos viesu uzbrukumus. Galarezultātā BK „Ventspils izcīnīja svarīgu un grūtu uzvaru pār „Liepājas Lauvām" ar rezultātu 86:89.

Viesiem labākie ar 20 gūtajiem punktiem bija Akselis Vairogs un Rašāds Andersons. Savukārt, „Liepājas Lauvas" sastāvā veiksmīgu spēli aizvadīja Mārtiņš Kravčenko, kura rēķinā 19 gūtie punkti.

Liepājniekiem šis bija otrais zaudējums līdz šim piecās aizvadītajās spēlēs, kas komandu ierindo 3. vietā LBL turnīra tabulā. Savukārt, „Ventspils" basketbolisti pēc šīs uzvaras ir nostiprinājušies 2. vietā, uzreiz aiz „VEF Juniors" komandas, kura zaudējuma rūgtumu šajā LBL sezonā vēl nav izjutusi.

Nākošo spēli „Liepājas Lauvas" basketbolisti aizvadīs 11. novembrī, kad Liepājas Olimpiskajā centrā viesosies pašreizējie Igaunijas čempioni „TU/Rock" basketbolisti. Šī būs Master Card Baltijas basketbola līgas spēle un tās sākums pulksten 19:30. Savukārt, dienu vēlāk, 12. novembrī Liepājā viesosies Lietuvas kaimiņi BC „Šiauļiai". Arī šīs spēles sākums pulksten 19:30.