Piektdiena, 26.Aprīlis 2024. » Vārdadienas svin: Rūsiņš, Sandris, Alīna;

"ASK Rīga" iekļūst LBL finālā

Gatis Kreceris, 05.05.2007. 10:25 | komentāri (6)

Latvijas Basketbola līgas izšķirošajā piektajā pusfināla spēlē uzvaru pār „Barons/LMT” ar 79:74 izcīnīja „ASK Rīga” basketbolisti, tādējādi uzvarot sērijā ar 3:2. „ASK Rīga” pretinieki LBL finālā būs BK „Ventspils” basketbolisti, savukārt „Barons/LMT” par trešo vietu spēlēs ar Liepājas „Lauvām”.

Kā jau to varēja gaidīt mača sākumā aizritēja līdzīga cīņa. Lielāko pārsvaru ceturtdaļā savai komandai panāca Ceraničs, rezultāts tajā brīdī bija 16:12. Pirmā ceturtdaļa noslēdzās ar minimālu pārsvaru „armijnieku” labā - 23:22.

Otrās ceturtdaļas pirmos 6 punktus guva „Barons/LMT” basketbolisti, tādējādi iegūstot līdz šim lielāko pārsvaru spēlē ar +5. „Armijnieki” pievilka līdz minimumam, taču vadību „baroni” neatdeva, tieši otrādi Māršals ar „trijnieku” panāca + 7 savai komandai. Turpinājumā „armijnieki” pietuvojās līdz -2, taču pirmā puslaika beigas labāk aizvadīja „baroni”, kuri pirms pārtraukuma varēja doties atpūtā ar rezultātu 46:39.

Trešās ceturtdaļas pirmajā pusē „baroni” savus pretiniekus turēja 4-6 punktu attālumā, taču tuvojoties desmitminūtes izskaņai „armijnieki” sāka rezultāta starpību samazināt. Pašās ceturtdaļas beigās nosacītie mājinieki (ASK), pēc ilgāka laika, izvirzījās vadībā un pirms izšķirošajām 10 minūtēm bija ieguvuši +1punkta pārsvaru (60:59).

Ceturtajā ceturtdaļā cīņas gaitu jau kontrolēja „armijnieki”, kuri vadību vairs neatdeva. Lai kā arī „baroni” centās, tomēr „viesiem” spēli sev par labu vērst vairs neizdevās. Divas minūtes līdz mača beigām ceturtās spēles varonis Mārtiņš Skirmants pievilka savu komandu līdz – 3, bet tas arī bija viss. Galarezultātā „ASK Rīga” svinēja uzvaru ar 79:74, uzvarot visā sērijā ar 3:2.

„ASK Rīga” – „Barons/LMT” 79:74 (23:22, 16:24, 20:14, 20:14)

ASK: Millage 27, Andrukaitis 14, Braggs 10, Grafs 8, Valters 5, Buškevics 5, Viļums 4, Babrauskas 3, Vecvagars 3

Barons: Rowlands 20, Šķēle 15, Ceranic 13, Skirmants 10, Marshall 6, Kosuškins 6, Gulbis 4