Sestdiena, 27.Aprīlis 2024. » Vārdadienas svin: Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne;

Vai Ventspils būs tā vieta, kur "ASK/Rīga" kļūs par čempioniem?

Gatis Kreceris, 16.05.2007. 23:10 | komentāri (6)

Latvijas Basketbola līgas finālsērijas ceturtajā spēlē savu trešo uzvaru pār BK „Ventspils” ar 76:60 izcīnīja „ASK Rīga” basketbolisti. Uzvarētāju rindās ar 25 punktiem rezultatīvākais spēlētājs bija Toraijs Bragss.

Kā jau to varēja gaidīt mačs iesākās ar līdzīgu cīņu, vadībā atradās te viena te otra komanda. Pirmās desmitminūtes vidū minimāls pārsvars piederēja mājiniekiem 7:6. Pateicoties Bragsa precizitātei no pustālās distances „armijnieki” veica pirmo nopietno izrāvienu un 2 minūtes līdz ceturtdaļas beigām mājinieki atradās vadībā ar 14:8. Pēdējos četrus punktus pirmā ceturkšņa beigās guva Šenons, tādejādi kurzemnieki rezultāta starpību samazināja līdz 2 punktiem. Interesanti, ka no abu komandu kopā gūtajiem 26 punktiem 24 guva viesstrādnieki. Rezultāts pēc pirmās ceturtdaļas bija 14:12.

Otrās ceturtdaļas pirmos 2 punktus guva Lovs un līdz ar to ventspilnieki panāca izlīdzinājumu. Puslaika atlikušajā laikā jau krietni veiksmīgāk darbojās „armijnieki”. Ceturtdaļas vidusdaļā pēc Valtera 3 precīziem sodiņiem mājinieki bija panākuši jau 7 punktu pārsvaru 27:20. ASK komandas kapteinim tie bija pirmie punkti šajā spēlē. Arī puslaika beigas mājinieki nospēlēja meistarīgāk un pēc Bragsa 2+1 „armijnieki” panāca līdz šim lielāko pārsvaru spēlē, +11. Pirmais puslaiks noslēdzās ar rezultātu 38:27.

Otrā puslaika sākums aizritēja mazrezultatīvi, pēc nospēlētām piecām minūtēm mājinieki bija guvuši 5 punktus, savukārt viesi 4 un rezultāts bija 43:31. Arī ceturtdaļas turpinājumā cīņa izvērtās samērā līdzīga. Trešās desmitminūtes pēdējos punktus no trīspunktu metienu līnijas guva Vītols un pēc aizvadītām 30 minūtēm rezultāta tablo vēstīja 51:42 mājinieku labā.

Ceturto desmitminūti kurzemnieki iesāka visnotaļ apņēmīgi. Pēc Gabrāna 2 punktiem no groza apakšas ventspilnieki mājinieku pārsvaru bija samazinājuši līdz 5 punktiem, 48:53. Ceturtdaļas vidū tieši piecu punktu pārsvars piederēja „armijniekiem” 57:52, tādejādi intriga par mača uzvarētāju vēl saglabājās. Atlikušajās minūtēs pārliecinoši labāk jau darbojās mājinieki, kuri savus pretiniekus tuvāk par pieciem punktiem nepielaida, tieši otrādi „armijnieki” savu pārsvaru pakāpeniski palielināja. Spēles pēdējos 7 punktus guva ASK komandas spēlētāji un galarezultātā uzvara ar 76:60.

Nākamo, iespējams pēdējo spēli abas komandas aizvadīs piektdien 19:30 Ventspilī.

„ASK Rīga” BK „Ventspils” 76:60 (14:12, 24:15, 13:15, 25:18)

ASK: Bragss 25, Valters 17, Buškevics 8, Babrausks 7, Miledžs 6, Andrukaitis 5, Bramlets 5, Grafs 3, Viļums.

Ventspils: Vairogs 11, Šenons 11, Lovs 9, Vītols9, Jeličs 8, Helmanis 6, Gabrāns 2, Cipruss 2, Vaikulis 2, Zaķis, Veselovs, Timermanis.