Sestdiena, 27.Aprīlis 2024. » Vārdadienas svin: Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne;

“ASK Rīga” uzvar, tomēr punkti uz “i” tiks salikti Šauļos

Gatis Kreceris, 05.04.2007. 09:00 | komentāri (4)

SEB BBL (Baltijas Basketbola līga) ceturtdaļfināla pirmajā spēlē uzvaru savās mājās Daugavas sporta namā ar 71:68 izcīnīja „ASK Rīga” basketbolisti, kuri pārspēja "Šiauliai" vienību no Lietuvas. Mača rezultatīvākais spēlētājs ar 16 punktiem bija „ASK Rīga” centra spēlētājs Raitis Grafs.

Mačs iesākās samērā mazrezultatīvi, taču jau ceturtdaļas vidū mājiniekiem bija 7 punktu pārsvars 12:5. Viesiem no Lietuvas pirmajās 10 minūtēs katastrofāli neveicās ar metieniem. Grozam gāja secen metieni teju vai no visām pozīcijām. Pirmo desmitminūti ASK komanda noslēdza ar 9 punktu pārsvaru 19:10. Šajā ceturtdaļā jāuzteic Raita Grafa sniegums, kurš guva 8 no komandas 19 punktiem.

Otrās ceturtdaļas pirmos 3 punktus guva mājinieki, taču tūdaļ sekoja viesu atbilde ar to pašu. Ceturtdaļas pirmā puse aizritēja līdzīgā cīņā, taču puslaika beigās veiksmīgāk nospēlēja "Šiauliai" basketbolisti, pievelkot līdz mīnus 1. Šajās 10 minūtēs "Šiauliai" basketbolisti 4 reiz bija precīzi no tālās distances, kamēr ASK spēlētāji realizēja 1 „trīnīti”. Komandām dodoties atpūtā minimāls pārsvars piederēja mājiniekiem 30:29.

Otrā puslaika pirmos punktus ar „trīnīti” guva Pakamanis, tādējādi pirmo reizi šajā spēlē izvirzot vadībā savu komandu. Neapturami trešajā desmitminūtē viesiem bija Pakamanis, Masiulis un Vaiciunas, šī trijotne guva 23 no komandas 26 punktiem trešajā ceturtdaļā. Pateicoties tieši šiem spēlētājiem "Šiauliai" komanda panāca pat 10 punktu pārsvaru 54:44. Ceturtdaļas izskaņā veiksmīgi nospēlēja ASK komandas Lietuviešu leģionārs Martinas Andrukaitis un mājinieki rezultāta starpību samazināja līdz 6 punktiem. Rezultāts pēc aizvadītām 30 minūtēm bija 49:55.

Ceturtās desmitminūtes pirmajā pusē ASK basketbolisti atradās iedzinēju lomā no 1-6 punktiem, taču ceturtdaļas vidusdaļā īsā laikā no tālās distances precīzi bija Andrukaitis un Buškevics panākot neizšķirtu 64:64. Mača beigas mājinieki nospēlēja meistarīgāk un izcīnīja pelnītu uzvaru ar 71:68.

„ASK Rīga” – „Šiauliai” 71:68 (19:10, 11:19, 19:26, 22:13)

ASK: Grafs 16, Valters 13, Andriukaitis 13, Millage 9, Babrauskas 8, Buškevics 6, Braggs 4, Viļums 2
Šiauliai: Pakamanis 16, Masiulis 14, Vaiciunas 11, Prekevicius 9, Cepulis 9, Klimavicius 3, Ruikis 3, Pauliukenas 2, Mazutis 1

Savstarpējo atbildes spēli abas komandas aizvadīs 9. aprīlī plkst. 18:00 Šauļos.

Otrā ceturtdaļfināla spēlē Tallinā savā starpā tikās BK "Ventspils" un "Kalev/Cramo" vienības, nedaudz negaidīti uzvaru pēdējās sekundēs ar 75:74 izcīnīja mājinieki.

„Kalev/Cramo” – BK „Ventspils” 75:74 (20:19, 14:18, 21:17, 20:20)

Kalev: Reed 24, Johnson 16, Arbet 16, Burlacu 10, Kangur 7, Kriisa 2
Ventspils: Jeličs 20, Shannon 16, Helmanis 11, Love 9, R. Gabrāns 8, Timermanis 8, Vaikulis 2

Atbildes spēli abas komandas aizvadīs 7. aprīlī 16:00 Ventspilī.