Ceturtdiena, 30.Jūnijs 2022. » Vārdadienas svin: Tālivaldis, Mareks;

Iznācis žurnāla „Kino Raksti” ziemas numurs

Kristīne Matīsa, 20.12.2009. 19:02

2009. gada sestais Kino Rakstu numurs noslēdz gadu, kurā notika Nacionālais filmu festivāls Lielais Kristaps, tāpēc vairāki materiāli rezumē festivālā redzēto un piedzīvoto. Rubrikā Aktuāla diskusija kinokritiķi un festivāla žūrijas pārstāvji apspriež Lielā Kristapa uzdotos jautājumus, bet Latvijas intervija ar režisoru Māri Martinsonu, kura filma Nevajadzīgie ļaudis saņēma balvu kā labākā pilnmetrāžas spēlfilma. Savu viedokli par Lielā Kristapa filmām un festivāla publicitāti izsaka arī kinokritiķe Zane Krūmiņa, kura strādāja festivāla žūrijā.
Iznācis žurnāla „Kino Raksti” ziemas numurs

Anda Miziša pilnmetrāžas debija Medības festivālā saņēma ne tikai visvairāk nomināciju, bet arī visvairāk balvu un festivāla laikā piedzīvoja pirmizrādi, tāpēc žurnāls turpina apkopot viedokļus par filmu – šoreiz par to raksta Ieva Pitruka, Anita Uzulniece un jauno kritiķu biedrība 400 sitienu. Divas recenzijas analizē arī šāgada kinopasaules lielo satricinājumu – Larsa fon Trīra filmu Antikrists; par to raksta Dmitrijs Rancevs un Dace Grants.

Divi materiāli veltīti festivālu iespaidiem – Daira Āboliņa stāsta par klasiķiem Venēcijas festivālā, bet Jekaterina Vikuļina pabijusi Maskavā un tas Kino Rakstiem devis iemeslu ciešāk ieskatīties kaimiņvalsts filmu nozares norisēs, ko analizē Ievas Pitrukas pētījums par krievu kino.

Žurnāla fotoreportāža rāda, kā tika uzņemta Askolda Saulīša dokumentālā filma Bermontiāda, kas nesen piedzīvojusi pirmizrādi; vēsturei veltīti arī divi materiāli par 20.-30. gadu Latvijas kinodzīvi – fragments no Anšlava Eglīša grāmatas Lielais mēmais un vēsturnieces Inetas Lipšas pētījums par kinocenzūru Latvijā. Vēl viens kinovēstures apkopojums, 2009. gadu aizvadot – Zanes Dzenes veidota Holivudas filmu izlase no 1939. gadā uzņemtām kinoklasikas pērlēm.

Jaunajā žurnālā atrodamas arī pastāvīgās rubrikas Jubilāri Latvijā, Jubilāri pasaulē un konkurss Ko tu zini par kino?

Žurnāls Kino Raksti nopērkams preses tirdzniecības vietās, arī Jāņa Rozes un Valtera&Rapas grāmatnīcās, kinoteātros Rīga un K.Suns, galerijā Istaba un citur, internetā – www.apgadsmansards.lv. Redakcija atgādina, ka žurnāla Kino Raksti abonements 2010. gadam ir labākā Ziemassvētku dāvana kinomīlētājam; abonēt žurnālu var Latvijas Pastā, Abonēšanas centrā Diena un mājaslapā www.apgadsmansards.lv.

Lai laba lasīšana!

Lasi vēl...
» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2022
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV