Piektdiena, 02.Decembris 2022. » Vārdadienas svin: Sniedze, Meta;

Labdarības seanss bērniem "Es gribu redzēt rūķīšus"

EasyGet.lv, 23.02.2012. 14:16

Labdarības animācijas filmu seanss bērniem "Es gribu redzēt rūķīšus", uz kuru skatītājus aicina animācijas filmu režisors Nils Skapāns un Jura Podnieka studija, notiks 29. februārī plkst. 18.oo k/t "Splendid Palace". Seansa galvenais notikums būs režisora jaunās filmas "Es gribu redzēt rūķīšus!" pirmizrāde, programmā tiks demonstrētas arī vairākas citas Nila Skapāna animācijas filmas, kas tapušas Jura Podnieka studijā - "Burvīga diena", "Redzi, Trusi?... tētis brauc uz Londonu!", "Puslācis", "Pavasaris".
Labdarības seanss bērniem "Es gribu redzēt rūķīšus"

Filmu seansu īpašu darīs tā skatītāji – bērni, kuriem iespēja pabūt košajā Nila Skapāna animācijas tēlu pasaulē sagādās visvairāk prieka – bērnu namu un krīzes centru audzēkņi, bērni, kas „staigā" ar ratiņkrēslu palīdzību.
Seansa uzmanības centrā būs filma "Es gribu redzēt rūķīšus!" Tas ir optimisma un dzīvesprieka pilnās Vanesas stāsts par pirātu meiteni un teiksmaino rūķu zemi šokolādes kalna pakājē. Filmas tapšanu ir iedvesmojis savulaik žurnālā Patiesā dzīve publicētais raksts par neredzīgu meiteni Vanesu.

"Es gribu redzēt rūķīšus!" ir pirmā animācijas filma, kas pieaugušajiem palīdz ar bērniem runāt par to, cik cilvēki mēdz būt atšķirīgu un kas ir lietas, kas mūs visus vieno. Tā ir arī pirmā Nila Skapāna animācijas filmai, kurā ir runātais teksts un savu lomu Vanesa ir ierunājusi pati! Arī jaunākā filma ir tikpat koša un dzīvespriecīga kā pārējās programmas filmas, kurā plastilīna tehnikā darinātie tēli izdzīvo dažādus neparastus stāstus. Tiem, kas vēl par Nila Skapāna darbiem nav dzirdējuši, jāsaka, ka viņa filmas mīl bērni arī citur pasaulē un Nils ir līdz šim vienīgais Latvijas režisors, kas par animācijas filmu bērniem ir saņēmis Berlīnes filmu festivāla balvu.

Lai animācijas filmu programma vienotu dažādus skatītājus un palīdzētu kļūt par notikumu arī bērniem ar īpašām vajadzībām, labdarības seanss tiek organizēts kinoteātrī "Slendid Palace", kas ir aprīkots, lai tajā varētu iekļūt arī cilvēki ar ratiņkrēsliem.
Visus skatītājus pirms seansa sveicinās Nils Skapāns un viņa kolēģi. Savs sakāmais par filmu "Es gribu redzēt rūķīšus!" pirmizrādē būs arī pašai Vanesai.

Lai svētku iecere izdotos, Nilam Skapānam palīgā iet gan Rīgas Nami, piedāvājot kinoteātri seansa norisei, gan animācijas filmas rašanās „vaininieki" – izdevniecība Rīgas Viļņi, palīdzot atcerēties animācijas filmu dzīvesprieku un krāšņumu arī pēc seansa. Latvijas bērnu fonda komanda sauc kopā īpašos skatītājus un Fazer Latvija filmu skatīšanos padara vēl garšīgāku.

Programmā iekļautās filmas tapušas ar Nacionālā Kino centra un Valsts Kultūrkapitāla atbalstu.

29. seansa pasākums būs pieejams tikai ielūgtajiem bērniem un viņu pavadoņiem, bet pārējiem interesentiem filmu programmu šai pašā kinoteātrī būs iespējams noskatīties sestdienās un svētdienās, sākot no 3. marta (3.,4. martā seanss plkst. 13.00; programma pieejama kinoteātra Splendid Palace mājas lapā)

"Es gribu redzēt rūķīšus!" ir veltījums bērniem, kas pasauli spiesti uztvert savādāk, un visai pārējai sabiedrībai, kam trūkst mākas dzīvot līdzās šādiem cilvēkiem.

Ar šo pasākumu vēlamies apliecināt to, ka sabiedrības integrācijas jautājumi un labdarība nav tikai Ziemassvētku laika aktualitāte. Būsim priecīgi, ja šis seanss palīdzēs izraisīt sabiedrībā diskusijas un palīdzēs mums labāk izprast vienam otru.

Foto: Kadrs no animācijas filmas "Es gribu redzēt rūķīšus!". Publicitātes foto

Lasi vēl...
» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2022
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV