Ceturtdiena, 21.Janvāris 2021. » Vārdadienas svin: Agne, Agnese, Agnija;

Godinās Dziesmu un deju svētku brīvprātīgos

Easyget.lv, 18.07.2013. 10:52

Šodien, 18.jūlijā, plkst.17:00 Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja Zvejnieku mājā, notiks XXV Vispārējo latviešu Dziesmu un XV Deju svētku brīvprātīgo godināšanas pasākums.
Godinās Dziesmu un deju svētku brīvprātīgos

Veiksmīgu Dziesmu un deju svētku norisi palīdzēja nodrošināt arī 414 brīvprātīgie no visas Latvijas, informē Dziesmu un deju svētku preses sekretāre Inga Vasiļjeva. Brīvprātīgo darbu organizēja nodibinājums Rīga 2014 kopā ar Latvijas Nacionālo kultūras centru.

“Vēlamies no sirds pateikties brīvprātīgajiem, kuri ziedoja savu brīvo laiku un nesavtīgi savās brīvdienās vai atvaļinājumā palīdzēja svētku norisei. Vidējais brīvprātīgo vecums bija no 18 līdz 28 gadiem, bet gados cienījamākais brīvprātīgais - septiņdesmit četrus gadus vecais Marģers no Rīgas, kurš savulaik ir bijis svētku dalībnieks un šajos svētkos darbojās Mežaparkā. Daudzi no viņiem kādreiz ir dziedājuši koros vai dejojuši. Brīvprātīgo vidū ir visdažādāko profesiju pārstāvji, piemēram, Nacionālo bruņoto spēku karavīri,” stāsta Latvijas Nacionālā kultūras centra direktore Dace Melbārde.

Brīvprātīgie darbojās visos lielākajos svētku pasākumos - svētku atklāšanā, koru karos, dziesmu un deju koncertos, konkursos, gadatirgū, deju lielkoncertā, sadziedāšanās, kā arī bija iesaistīti informācijas centru darbā un palīdzēja Rīgā iejusties no ārvalstīm atbraukušajiem kolektīviem.

Svētku laikā nodibinājuma Rīga 2014 birojs bija par brīvprātīgo darba centru, no kurienes tika koordinēts brīvprātīgo darbs, izsniegtas brīvprātīgo identifikācijas kartes un koši dzeltenie krekliņi, pēc kuriem brīvprātīgos atšķīra norises vietās. Brīvprātīgo pieteikšanās un apmācības par svētku norisi un brīvprātīgā darba principiem tika organizētas jau no aprīļa.

“Dziesmu un deju svētku brīvprātīgajiem būs iespēja iesaistītes arī Rīgas kā Eiropas kultūras galvaspilsētas gada pasākumos, tostarp Pasaules koru olimpiādē, kas ir pasaulē vērienīgākais koru sadziedāšanās pasākums un, pulcējot apmēram 20 000 dziedātāju no visas pasaules, 2014.gadā notiks Rīgā,” stāsta Rīga 2014 brīvprātīgo programmas vadītājs Ints Teterovskis.

XXV Vispārējos latviešu Dziesmu un XV Deju svētkos piedalījās 40 600 dalībnieku - kolektīvi no Latvijas (vairāk nekā 1600, t.sk. 100 mazākumtautību kolektīvi un individuālie izpildītāji skatēs), latviešu diasporas (47) un ārvalstīm (26).

Foto: Publicitātes foto

Lasi vēl...
» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2021
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV