Ceturtdiena, 21.Janvāris 2021. » Vārdadienas svin: Agne, Agnese, Agnija;

Foto: Tautas lietišķās mākslas izstāde "Dziesma top citādi"

Easyget.lv, 18.07.2013. 12:03

Vērienīgajā izstādē apskatāmi teju 2000 darbu - lakati, segas, cimdi, pinumi, rotas, ādas darbi, keramika un citi.
Foto: Tautas lietišķās mākslas izstāde "Dziesma top citādi"

Galerijas:

Dziesmu un deju svētku atskaņās Rīgas mākslas telpā līdz 8. septembrim atvērta Dziesmu un deju svētku tautas lietišķās mākslas izstāde "Dziesma top citādi". Ar saviem darbiem izstādē piedalās vairāk nekā 900 Latvijas meistaru.

Izstādes veidotāji min, ka šajā izstādē nosacīti materializējušās sirds dziesmas - tās ieskanas krāsu koloristikā un tekstūrās, proporciju kārtojumā. Ekspozīcijā tiek "izdziedātas" desmitiem tautasdziesmu. Tajās katrs tautas lietišķās mākslas žanrs ieskanas citādā krāsu un tehniku kārtojumā. Dziesmas "skan" ne tikai meistaru darbos, bet arī gaismas objektos, kas skatītājiem ļauj izjust, cik vienota latviešu tradīcijās ir dzīve un dziesma.

Ekspozīcijā būtisks būs ieskats tradicionālās tautas mākslas situācijā mūsdienu kultūras kontekstā. Senajām prasmēm pievienots ne tikai radošums un jauno materiālu iespējas, bet arī labs dizains. Ekspozīciju papildinās gan Meistaru stāsti, gan Latvijas laikmetīgā dizaina lietu paraugi.

Izstādes koncepciju veidojuši Dagmāra Prīberga, Daina Vītoliņa, Laura Pelše un Gints Mālderis.

Foto: Publicitātes foto

Lasi vēl...
» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2021
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV