Ceturtdiena, 28.Janvāris 2021. » Vārdadienas svin: Spodris, Kārlis;

Valmieras teātris atklāj 2013./2014. gada sezonu

Easyget.lv, 06.08.2013. 16:31

Valmieras drāmas teātris jauno sezonu sācis ar izpārdotām viesizrādēm Rīgā, kā arī vairāku pirmizrāžu un 90 gadu jubilejas gaidās
Valmieras teātris atklāj 2013./2014. gada sezonu

Līdz pat septembra sākumam Rīgā trīs dažādos spēles laukumos - Nacionālajā teātrī, Dailes teātrī un teātra namā „Zirgu pasts” – notiks ikgadējās viesizrādes, savukārt Valmierā režisori Indra Roga un Reinis Suhanovs strādā pie jauniestudējumiem, kas pirmizrādes piedzīvos jau drīzumā. Kopumā šajā sezonā paredzētas 14 jaunas izrādes, ko iestudēs gan štata režisori Felikss Deičs, Varis Brasla un Mārtiņš Eihe, gan jau atzinību ieguvušie Indra Roga, Inese Mičule, Reinis Suhanovs un Jānis Znotiņš, kā arī vēl vairāki jauni viesrežisori – Regnārs Vaivars, Ģirts Ēcis un Dmitrijs Petrenko, informē Valmieras teātra mārketinga daļa. Kolektīvam pievienojusies jauna aktrise Rūta Dišlere.

Jaunās sezonas iestudējumu klāsts ir ļoti plašs. Jau 14. augustā paredzēta pirmizrāde amerikāņu dramaturga Leonarda Gerša lugai „Taureņi ir brīvi”, ko kā diplomdarbu iestudē Latvijas Kultūras akadēmijas Režijas mākslas nodaļas absolvents Reinis Suhanovs.

22. septembrī notiks pirmizrāde vērienīgam Indras Rogas iestudējumam, Borisa Pasternaka Nobela prēmiju saņēmušā romāna „Doktors Živago” dramatizējumam. Tas būs vēstījums par cilvēku un nāciju likteņiem laikmetu griežos.

Sezonas laikā būs izrādes ar klasisku pamatu – Felikss Deičs iestudē M. Gorkija „Vasu Žeļeznovu” ar Māru Menniku titullomā, bet pavasarī viņš uzvedīs izrādi mazajiem skatītājiem, kas reiz jau bijusi Valmierā, „Visām pelēm garšo siers”. Varis Brasla ķersies pie darba, kam atkal būs stingrs ētiskais pamats – Ē.M. Remarka „Triumfa arka”. Mārtiņš Eihe turpinās savulaik iesākto ceļu pie pusaudžu auditorijas un iestudēs Pēra Enkvista „Lūša stundu”, bet sezonas nogalē ķersies pie padomju laikā tapušas komēdijas – Aleksandra Vampilova „Provinces anekdotēm”.

Arī šosezon strādās daudzi jaunie režisori. Reinis Suhanovs kopā ar Mārtiņu Meieru realizēs sen iecerētu sapni – izrādi par Daugavpilī dzimušo pasaulslaveno mākslinieku Marku Rotko. Jānis Znotiņš uzvedīs Harolda Pintera lugu „Siltumnīca”. Interesantu debiju sola Dmitrijs Petrenko, kas uzvedīs Tenesija Viljamsa „Stikla zvērnīcu”, pavisam jaunu cilvēku lomas uzticot pieredzējušajiem aktieriem Rihardam Rudākam un Skaidrītei Putniņai. Pirmo reizi Valmieras teātrī strādās arī režisors Regnārs Vaivars ar īpaši aktierim Rihardam Jakovelam uzvestu monoizrādi „Bask@bols” un Ģirts Ēcis ar savdabīgu pasaku pieaugušajiem „Ziema zem galda”. Tā kā būs daudz nopietnu, pat traģiskas ievirzes izrāžu, pretsvaram Inese Mičule piedāvās savu versiju dziesmuspēlei „Meldermeitiņa”.

Oktobrī divas Valmieras teātra izrādes piedalīsies starptautiskos festivālos - izrādes „Jūlijas jaunkundze” ansamblis dosies uz „High festival” Erevānā, Armēnijā, bet izrāde „Klaidoņa lūgšana” piedalīsies Baltijas oriģināldramaturģijas iestudējumu festivālā Kauņā, Lietuvā.

Gada nogalē tiks svinēta Valmieras teātra 90 gadu jubileja. Atzīmējot šo notikumu, klajā nāks eseju grāmata par iepriekšējo, 90. sezonu, ar fotogrāfa Jura Kmina attēliem, kā arī kompaktdisks ar vēsturiskām un jaunām dziesmām no Valmieras teātra izrādēm.

Apkopojot datus par 2012./2013.gada sezonu, VDT izrādes noskatījušies 57 398 skatītāji (Valmieras teātrī 43 976 skatītāji, izbraukumā – 13 422). Kopā ar izbraukuma izrādēm nospēlētas 322 izrādes (Valmieras teātrī 265, izbraukumā 57). Salīdzinot ar iepriekšējo, 2012./2013.gada sezonu, skatītāju skaits ir palielinājies par 13%, nospēlēto izrāžu skaits ir iepriekšējās sezonas līmenī. Pagājušajā sezonā pirmizrādi piedzīvoja 11 jauniestudējumi.

Foto: Valmieras teātra preses konference. Publicitātes foto

Lasi vēl...
» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2021
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV