Trešdiena, 15.Jūlijs 2020. » Vārdadienas svin: Henriks, Henrihs, Egija, Egmonts, Egons;

Kinoteātrī K Suns demonstrēs Kanādas inuītu kino dienu programmu

Easyget.lv, 20.11.2013. 09:00

No 29. novembrim līdz 1.decembrim kinoteātrī „K.Suns” skatītājiem būs iespēja iepazīties ar četrām Kanādā veidotām filmām, kā arī tikties ar aktieri Nataru Ungaluku, kurš spēlējis trijās no četrām filmām, kas tiks demonstrētas Kanādas inuītu kino dienu ietvaros.
Kinoteātrī K Suns demonstrēs Kanādas inuītu kino dienu programmu

Aktieris, filmu veidotājs un skulptors Natars Ungalaks Rīgā viesosies 29. novembrī. 

Plkst. 14.00 kinoteātrī „K.Suns” būs iespēja noklausīties Natara Ungalaka lekciju ‘’Autentiskums un kultūras dažādība inuītu kinematogrāfijas un kultūras kontekstā”, kam sekos diskusija un filma ‘’Atanarjuats: Leģenda par Ātro skrējēju’’, kurā Natars Ungalaks atveido Atanarjuata lomu. Lekcijai tiks nodrošināts tulkojums uz latviešu valodu. Filma ir inuītu valodā ar subtitriem angļu valodā un sinhrono tulkojumu latviešu valodā.

Savukārt 29. novembrī plkst 19.00 tiks demonstrēta filma „Dzīvē nepieciešamais”, kurā Natars Ungalaks atveido galveno varoni. Pēc filmas - diskusija ar skatītājiem. Filma franču un inuītu valodā ar subtitriem angļu valodā un sinhrono tulkojumu latviešu valodā.

Ieeja uz pasākumiem ar Natara Ungalaka piedalīšanos ir ar ielūgumiem. Ielūgumus var saņemt Kanādas vēstniecībā Latvijā (Baznīcas iela 20/22, 6.stāvs, Rīga) darba dienās no plkst. 8:30 līdz 17:00 vai kinoteātrī „K.Suns” (Rīgā, Elizabetes ielā 83/85) kinoteātra darba laikā.

„Atanarjuats: Leģenda par Ātro skrējēju“ ir pirmā inuītu valodā uzņemtā spēlfilma. Filma veidota, balstoties uz senu inuītu leģendu. Tās darbība noris pirmā gadu tūkstoša sākumā un vēsta par brāļiem Amakjuaku Stiprinieku un Atanarjuatu Ātro skrējēju.

Filma „Dzīvei nepieciešamais” vēsta par laiku pagājušā gadsimta 40. un 50. gados, kad Kanādas Ziemeļos dzīvojošajā inuītu kopienā izcēlās tuberkulozes epidēmija. Flmas galvenais varonis, izrauts no ierastās vides, lai ārstētos Kvebekas pilsētas slimnīcā, piedzīvo gan pamatīgu kultūras šoku, gan sastopas ar negaidītām cilvēcīgām attiecībām.

Kopražojumā ar Dāniju veidotā filma „Knuta Rasmusena dienasgrāmatas” aizved skatītāju uz Kanādas ziemeļiem 20.gs. sākumā, būtisku pavērsiena brīdi inuītu vēsturē, kad viņi pirmo reizi sastopas ar ieceļotājiem no Eiropas un kristietību. Filmas vēstījuma centrā ir pēdējais izcilais šamanis Ava un Umiks Inuks, kurš vadīja pāreju uz kristietību.

Filma „Diena pirms rītdienas” veidota pēc dāņu rakstnieka Jerna Rīla tāda paša nosaukuma romāna par inuītu ģimenes dzīvi 19. gadsimta vidū, kad eiropiešu ierašanās uz visiem laikiem izmaina inuītu kopienas dzīvi.

Kanādas inuītu kino dienas piedāvā Kanādas vēstniecība Latvijā sadarbībā ar Tallinas Melno nakšu kinofestivālu.

Kanādas inuītu kino dienas:

Piektdiena, 29.11.2013.
14.00 Natafra Ungalaka lekcija
15.00 Atanarjuats: Leģenda par Ātro skrējēju I Atanarjuat (2001)
18.30 Kanādas inuītu kino dienu atklāšana
19.00 Dzīvei nepieciešamais I The Necessities of Life (2008)
Pēc filmas tikšanās ar filmas aktieri Natāru Ungalaku

Sestdiena 30.11.2013.
16.00 Diena pirms rītdienas I Le jour avant le lendemain (2008)
18.00 Knuta Rasmusena dienasgrāmatas I The Journals of Knud Rasmusen (2006)
20.00 Atanarjuats: Leģenda par Ātro skrējēju I Atanarjuat (2001)

Svētdiena 1.12.2013.
16.00 Dzīvei nepieciešamais I The Necessities of Life (2008)
18.00 Diena pirms rītdienas I Le jour avant le lendemain (2008)
20.00 Knuta Rasmusena dienasgrāmatas I The Journals of Knud Rasmusen (2006)

Skolēniem, studentiem, senioriem ieeja ar bezmaksas ielūgumiem, kas pieejami kinoteātra Ksuns (Rīgā, Elizabetes ielā 83/85) kasē. Biļetes cena Ls 2. K.Suns mājas lapa internetā: www.kinogalerija.lv

Foto: Kadrs no filmas „Dzīvei nepieciešamais”. Publicitātes foto

Lasi vēl...
» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2020
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV