Piektdiena, 25.Septembris 2020. » Vārdadienas svin: Rauls, Rodrigo;

Liepājas teātris izrādi „Stavangera” (Pulp People) rādīs Vīnē

Easyget.lv, 06.01.2014. 09:20

Liepājas teātris maijā dosies uz Austriju, lai piedalītos prestižajā Vīnes festivālā „Wiener Festwochen”.
Liepājas teātris izrādi „Stavangera” (Pulp People) rādīs Vīnē

Kā informē Liepājas teātra pārstāve Zanda Borga, festivāla radošā direktore Frie Leysen režisora Konstantīna Bogomolova iestudēto izrādi „Stavangera” (Pulp People) noskatījās Rīgā, kad tā tika spēlēta Latvijas izrāžu skatē, pēc tam notika gan pārrunas ar režisoru, gan teātra pārstāvjiem, līdz izrāde iekļauta festivāla programmā. Iestudējumu festivāla apmeklētājiem būs iespējams noskatīties trīs vakarus – 23.,24. un 25. maijā.

„Wiener Festwochen” Austrijas galvaspilsētā Vīnē notiek jau kopš 1951. gada un ir viens no vecākajiem, kvalitatīvākajiem un lielākajiem Eiropas starptautiskajiem festivāliem, šogad tas notiks no 9. maija līdz 15. jūnijam. Festivāla mērķis ir parādīt aktuālos mākslas procesus – ne tikai tos, kas norisinās pašā Vīnē, bet arī citviet pasaulē.

Festivāla ietvaros iekļauti dažāda formāta darbi un iespējams noskatīties ne tikai teātra izrādes, bet arī dažādas dejas performances, koncertus, filmas, izstādes u.tml. Šogad festivālu pārstāv tādas valstis kā Francija, Libāna, ASV, Vācija, Šveice, Ungārija u.c.

Paši festivāla rīkotāji uzsver, ka visiem programmā iekļautajiem mākslas faktiem ir viena kopīga īpašība – tie visi ir vismaz tik riskanti un skandalozi, lai spētu izraisīt diskusiju. Festivāla apmeklētājiem tiek dota iespēja tikties ar māksliniekiem, tiek rīkoti diskusiju vakari – šāds vakars paredzēts arī Liepājas teātra kolektīvam un notiks 24. maijā.
Pašlaik notiek vairāki dialogi arī ar citu festivālu rīkotājiem par izrādes iekļaušanu programmā, jau zināms, ka 2014. gada rudenī izrāde tiks spēlēta Minskā.

Atgādinām, ka gan Konstantīns Bogomolovs, gan izrāde šogad ieguva arī „Spēlmaņu nakts” balvas nominācijās „Gada teātra izrāde” un „Gada režisors”. Iestudējumu Liepājas teātrī iespējams noskatīties 26. janvārī un 20. martā.

Foto: Konstantīns Bogomolovs. Foto (c) Ziedonis Safronovs

Lasi vēl...
» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2020
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV