Piektdiena, 29.Maijs 2020. » Vārdadienas svin: Raivis, Raivo, Maksis;

Dailes teātra aktieri un kinokritiķi piedalās filmas “Nimfomāne” foto kampaņā

Easyget.lv, 04.03.2014. 09:16

Gaidot Larsa fon Trīra filmas “Nimfomāne” Latvijas pirmizrādi, Dailes teātra aktieri un vadošie Latvijas kinokritiķi radījuši filmas plakātu, pozējot tādā pašā veidā kā filmas aktieri.
Dailes teātra aktieri un kinokritiķi piedalās filmas “Nimfomāne” foto kampaņā

Martā Latvijas kinoteātros iznāk provokatīvā dāņu režisora Larsa fon Trīra (“Dejotāja tumsā”, “Šķeļot viļņus”, Dogvila”, “Antikrists”, “Melanholija” u.c.) jaunākā filma “Nimfomāne” (“Nymphomaniac”). Režisors, kurš ir arī filmas scenārija autors, „Nimfomānes" stāstu ietvēris divās daļās un astoņās nodaļās. Filmā „Nimfomāne", kurā netrūkst atklātu seksuālu ainu, titullomu izpilda Šarlote Geinsbūra. Aktrise piedalījusies divās iepriekšējās Larsa fon Trīra filmās (“Antikrists” un “Melahnolija”), bet jaunajā lentē viņas ekrāna partneri ir tādas zvaigznes kā Stelans Skarsgards, Šaija Labafs, Džeimijs Bells, Steisija Mārtina, Kristians Sleiters, Uma Tūrmane, Vilems Defo un citi. Filmas vecuma cenzs ir 18+ (personām, kas sasniegušas 18 gadu vecumu). Pirmā filmas daļa uz ekrāniem iznāk 7.martā, bet otrā daļa tiek demonstrēta no 21.marta.

“Nimfomānes” veidotāji filmas publicitātes un reklāmas kampaņai radījuši plakātu sēriju, kurā filmas zvaigžņu sejas redzamas orgasma laikā. Kampaņa piesaistīja mediju uzmanību un iemantoja popularitāti, tādēļ filmas iznākšanai par godu Dānijas (Larsa fon Trīra dzimtene) kinokritiķi un žurnālisti piedalījās paši savā foto sesijā, pozējot fotogrāfam gluži tāpat kā filmas “Nimfomāne” aktieri. Dāņu drosmīgajai kampaņai sekoja arī Polijas un citu valstu žurnālisti un Larsa fon Trīra daiļrades cienītāji, izpelnoties starptautisku mediju uzmanību.

Gaidot “Nimfomānes” Latvijas pirmizrādi, filmas izplatītājs “Acme Film” sadarbībā ar Dailes teātra aktieriem un vadošajiem Latvijas kinokritiķiem radījuši savu “Nimfomānes” plakātu, kurā pašmāju skatuves zvaigznes un kino eksperti fotogrāfam pozē tādā pašā veidā kā filmas aktieri. Foto sesijā piedalījās Dailes teātra zvaigznes Artūrs Skrastiņš, Lauris Dzelzītis, Dārta Daneviča un Elīna Dzelme, kā arī kinokritiķi – Dita Rietuma (Diena), Kristīne Giluce (Ir), Lelde Veidemane (Kinoblogeri.lv), Sergejs Musatovs (Kinocast.lv), Liene Linde (Rīgas Viļņi) un Sergejs Timoņins (Kinokults.lv). Foto sesijas dalībnieki stāsta par attiecībām ar Larsa fon Trīra daiļradi un komentē piedalīšanos filmas “Nimfomāne” foto kampaņā:

Lauris Dzelzītis (Dailes teātra aktieris): “Trīrs ir psihologs, psiho analītiķis kino lauciņā. Tāds kā 19. gadsimta intelektuāļiem bija Freids. Dziļā, jeb personības dziļāko procesu pētniecības psiholoģija ir savā laikā sabiedējusi ne vienu vien paaudzi. Trīrs arī ir biedējošs. Viņa filmas iekļūst tev tik dziļi, ka nevar apstrīdēt. Tu jau tur neesi bijis. Trīrs ir kā video kamera, kas atspoguļo piemēram tavu kuņģi, vai sievietes vagīnu no iekšpuses. Man viņas līdzinās filmām par kosmiskajiem ceļojumiem. ASV un Eiropas kino atšķiras ar nolūku, kas liek radīt filmu. ASV tas ir ātri un pietiekami kvalitatīvi pabarot skatītāju. Eiropas kino grib likt skatītājam baudīt filmu, salīdzinot kino ar ēdienu. Abi ir labi, kad vajag.”

Dārta Daneviča (Dailes teātra aktrise): “Lai arī Larss von Trīrs pavisam noteikti nav mans iecienītākais režisors, vēl jo vairāk, man reti patīk viena režisora daiļrade kopumā, filmas es vērtēju kā patstāvīgus mākslas darbus. Trīra darbos man tīk viņa filmu radītā profesionālās tīrības pēcgarša, par piemēru minot kaut vai viņam raksturīgo darba klasificēšanu - sadalīšanu nodaļās. Nimfomānija - seksuālas sāta sajūtas neesamība, kas raisa alkainu atkarību pēc apmierinājuma. Fotosesija man ir patīkams profesionāls izaicinājums, šāds uzdevums manā darbā vēl nav bijis un tuvākajā laikā nav arī sagaidāms, tādēļ šī bija vienīgā un īstā iespēja to realizēt.”

Sergejs Timoņins (Kinokults.lv autors): “Trīrs ir lielais provokators un manipulators - vismaz priekš manis, jo savādāk viņa filmas, diemžēl, uztvert nevaru, lai gan noteikti respektēju to citus atribūtus, kā arī kopējo ietekmi pasaules kino scēnā. Taču neesmu fans, drīzāk gan krasi otrādi - kas, starp citu, noteikti ļoti patiktu pašam autoram, jo galvenais jau, lai nav vienaldzības. Un vienaldzīgs noteikti neesmu! Būšu godīgs - uz papīra [foto kampaņas] ideja šķita gana traka, bet to ir darījuši gan filmas aktieri, gan arī citu valstu kino kritiķi, un negribētos domāt, ka esmu kaut kādā ziņā vājāks par tiem - acīmredzot ideja tomēr nav nemaz tik traka, kā beigās arī izrādījās!”

Liene Linde (Rīgas Viļņi): “Cilvēks, iespējams, nekad nejūtas tik klātesošs savā dzīvē kā seksa laikā. Līdzīgu iespaidu uz mani atstāj arī kino. Mani tāpat kā daudzus citus ar fon Trīru vieno sarežģītas mīlas un naida attiecības, un lielāko daļu viņa filmu ir grūtības skatīties atkārtoti. Tomēr nav iespējams neatzīt, ka fon Trīrs ir būtiskākais, kas noticis ar pēdējo desmitgažu Eiropas kino.”

Elīna Dzelme (Dailes teātra aktrise): “Larss fon Trīrs ir mana laikmeta sajūtas, problēmas, skaistuma un posta nesējs uz ekrāna tā vislabākajā nozīmē.”

Kristīne Giluce (Ir): "Lai gan skatītāju nesaudzējošas un nereti provokatīvas, Larsa fon Trīra filmas ir vienmēr spēcīgi izstāstīti stāsti - tīra kino bauda."

Filmas “Nimfomāne” reklāmas rullītis (18+):

Plakātu galerija: http://ej.uz/nimfomane 

Foto: Publicitātes foto

Lasi vēl...
» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2020
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV