Sestdiena, 27.Aprīlis 2024. » Vārdadienas svin: Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne;

“ASK/Rīga” atgriež Latvijas galvaspilsētai sen loloto čempionu titulu

Gatis Kreceris, 20.05.2007. 23:30 | komentāri (8)

Latvijas Basketbola līgas čempionu titulu sev „Arēnā Rīga” nodrošināja „ASK Rīga” basketbolisti, kuri pārtrauca BK „Ventspils” 7 gadu dominanti. Uzvara ar 91:77 tika izcīnīta sērijas 6. spēlē. Par finālsērijas vērtīgāko spēlētāju (MVP) tika atzīts „ASK Rīga” komandas kapteinis Sandis Valters.

Mača sākumā krietni veiksmīgāk savus uzbrukumus izspēlēja "ASK Rīga" basketbolisti, kā rezultātā pēc nospēlētām gandrīz 5 minūtēm „armijnieki” atradās vadībā ar 11:4. Turpinājumā Ventspilnieki sāka lēnām pievilkt. Pēc Kērtisa Miledža tehniskās piezīmes 4 soda metienus devās izpildīt Uvis Helmanis, kurš nekļūdījās ne reizi un 2 minūtes līdz ceturtdaļas beigām rezultāts bija 20:20. Pirmās desmitminūtes galotni labāk aizvadīja pēdējo 7 gadu čempioni - BK Ventspils basketbolisti. Rezultāts pēc nospēlētām 10 minūtēm bija 24:22.

Otrās ceturtdaļas sākumā veiksmīgi laukuma abos galos darbojās Raitis Grafs, pateicoties tieši „armijnieku” centra pūlēm mājinieki atguva vadību, 28:24. Ceturtdaļas vidusdaļā mājinieki atradās vadībā pat ar 7 punktiem, taču tuvojoties puslaika izskaņai Ventspilnieki pamanījās izvirzīties vadībā ar 2 punktiem. Pašā puslaika galotnē „armijnieki” divreiz bija precīzi no tālās distances un pirms otrā puslaika ar 41:39 vadībā atradās "ASK Rīga" basketbolisti.

Trešās ceturtdaļas pirmajā pusē veiksmīgi darbojās "armijnieku" abi meļņi, Braggs un Miledžs. Viņu aktivitātes laukuma abās pusēs palīdzēja mājiniekiem iekrāt 10 punktu pārsvaru 61:51. Trešās desmitminūtes otrajā pusē cīņa ritēja līdzīgi, kā rezultātā pirms izšķirošās ceturtdaļas mājiniekiem piederēja 11 punktu pārsvars, 65:54.

Ceturtās ceturtdaļas sākumā rezultāts auga lēni, abas komandas lielāko uzmanību veltīja spēlei aizsardzībā. Laikam ritot kurzemnieki savus uzbrukumus izspēlēja pēc iespējas ātri, taču bumba nelabprāt krita mājinieku sargātajā grozā. "ASK Rīga" savus pretiniekus turēja drošā attālumā, neļaujot ventspilniekiem atspēlēties. Jo vairāk spēle tuvojās beigām, jo vairāk bija emocijas gan uz dēļu grīdas, gan tribīnēs. Kad līdz spēles beigām bija atlikušas 3 minūtes jau bija skaidrs, ka „Arēnā Rīga” tiks kronēti jauni čempioni. Atlikušajā laikā abas komandas spēli vienkārši nospēlēja līdz galam. Galarezultātā "ASK Rīga" izcīnīja uzvaru ar 91:77 un svinēja uzvaru visā sērijā ar 4:2. Dārgā „Arēnas Rīga” grīda, tomēr dabūja izjust šampanieša dzirksti.

„ASK Rīga” - BK „Ventspils” 91:77 (22:24, 19:15, 24:15, 26:23)

ASK: Babrauskas 17, Miledžs 16, Bragss 15 (7 atl.b.), Grafs 13, Buškevics 12, Valters 6, Andrukaitis 6, Bramlets 5, Viļums 1

Ventspils: Vaikulis 15, Jeličs 10, Šenons 10, R. Gabrāns 9, Helmanis 7, Timermanis 6, Cipruss 6, Vītols 5, Veselovs 3, Vairogs 3, Lavs 3