Pirmdiena, 13.Jūlijs 2020. » Vārdadienas svin: Margarita, Margrieta;

LTV1 tiešraidē pārraidīs Lielās Mūzikas balvas pasniegšanas ceremoniju

Ieviņa Ancena, 26.02.2010. 11:22

Otrdien, 2. martā, no plkst. 19:00 un tūlīt pēc informatīvās programmas „Panorāma” – no plkst. 21:10 - LTV1 ēterā tiešraidē būs skatāma Lielās Mūzikas balvas 2009 pasniegšanas ceremonija Latvijas Nacionālajā operā.
LTV1 tiešraidē pārraidīs Lielās Mūzikas balvas pasniegšanas ceremoniju

Lielā Mūzikas balva šogad kopumā tiks pasniegta deviņās nominācijās – par gada debiju, izcilu sniegumu, gada koncertu, gada uzvedumu, izcilu darbu ansamblī, gada jaundarbu un izcilu interpretāciju. Uzvarētāji šajās nominācijās tiks paziņoti ceremonijas laikā.

Savukārt divu nomināciju uzvarētājas zināmas jau šobrīd: Lielā mūzikas balva 2009 par mūža ieguldījumu piešķirta pianistei koncertmeistarei Intai Villerušai, bet par spožiem starptautiskiem sasniegumiem un Latvijas vārda daudzināšanu pasaulē to saņems dziedātāja Elīna Garanča, kura pati ar savu klātbūtni un sniegumu pagodinās svinīgo ceremoniju.

Koncertā uzstāsies arī balvas nominanti - vijolniece Baiba Skride un pianists Vestards Šimkus. Bet ceremonijas vadītāji šogad būs aktrise Dita Lūriņa-Egliena un dziedātājs Marts Kristiāns Kalniņš.

Lielā mūzikas balva (LMB) ir augstākais Latvijas valsts apbalvojums mūzikā, kas šogad notiks jau sešpadsmito reizi. Latvijas Televīzija LMB pasniegšanas ceremoniju translējusi kopš tās dibināšanas 1993. gadā, kad Latvijas Republikas Kultūras ministrijā pēc toreizējā kultūras ministra Raimonda Paula iniciatīvas tika pieņemts lēmums ik gadu izcilākos sasniegumus mūsu valsts mūzikas dzīvē atzīmēt ar speciālu balvu. Aizsākās tradīcija, kas kļuvusi gan par pašu mūziķu, gan plaša klausītāju un skatītāju loka gaidītu notikumu. Vakara norisei seko Latvijas Radio klausītāji un TV skatītāji. LMB augsto prestižu nodrošina respektablas žūrijas darbs. Žūrija darbojas visu gadu, apmeklējot koncertus un ik mēnesi tiekoties sēdēs, kas tiek protokolētas. Žūrijas sēde, kurā izvirza nominantus, notiek janvāra sākumā un jau nākošajā dienā LR Kultūras ministrijas preses konferencē tiek paziņoti nominantu vārdi. Par laureātiem žūrijas komisija balso balvas pasniegšanas dienā.

LMB pasniegšanas ceremoniju organizē Latvijas Republikas Kultūras ministrija sadarbībā ar VSIA "Latvijas Koncerti".

Lasi vēl...
» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2020
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV