Sestdiena, 31.Jūlijs 2021. » Vārdadienas svin: Ruta, Rūta, Sigita, Angelika;

Pasaules pirmizrādi piedzīvos filma par Čikāgas piecīšiem

EasyGet.lv, 07.11.2011. 11:24

Otrdien, 8.novembrī, plkst. 18:00 teātra nama "Jūras vārti" kino lektoriju ciklā "Kino vārti" notiks pasaules pirmizrāde dokumentālajai filmai „Čikāgas piecīši. Par mani, draudziņ, nebēdā!", informē t/n "Jūras vārti" mākslas un mūzikas projektu vadītāja Iveta Ērkšķe. Pēc seansa - tikšanās ar filmas režisoru Igoru Lingu, scenārija līdzautori Loriju Vudu un Skype tiešsaistē no Čikāgas ar Armandu Birkenu.
Pasaules pirmizrādi piedzīvos filma par Čikāgas piecīšiem

Zaļumballes, mājas saieti, dažnedažādas lentes un kasetes – viņu virtuālā klātbūtne daudziem joprojām ir labā atmiņā, jo saistās vai nu ar bērnību, pirmo mīlestību vai kādu notikumu. Skarbajā padomju laikā daudzi latvieši, dzīvodami daudzstāvu mikrorajonu namos, skaļi klausījās "Čikāgas piecīšu" nelegāli iegūtos ierakstus, tādējādi mēģinot spītīgi sacensties ar kaimiņu atskaņoto Allu Pugačovu vai ko citu no tā laika padomju repertuāra. Tā bija piederība Latvijai, nevis padomju tautai. Tās bija alkas pēc brīvības un neatkarības.

„Čikāgas piecīšiem" pašiem nebija ne jausmas par savu milzīgo popularitāti Latvijā. Muzicēšana bija viņu iespēja satikties, apceļot pasauli un visiem kopā brīnišķīgi pavadīt laiku. Tā bija nebeidzama jautrība un piedzīvojumi daudzu gadu garumā. Tikai leģendārajā koncertā Mežaparkā 1989. gadā viņi saprata, ko nozīmē cilvēkiem šeit.

2011. gadā grupa atzīmē savu 50 gadu pastāvēšanas jubileju. Tāpat kā 1961. gadā viņi satikās, lai kopīgi spēlētu, arī šogad viņi sabrauc no dažādām Amerikas pilsētām, lai gatavotos savam jubilejas koncertam.

Dokumentālo filmu „Čikāgas Piecīši. Par mani, draudziņ, nebēdā!" veidojis Mūzikas Video kanāls sadarbībā ar Jura Podnieka studiju. Filmas tapšanu atbalstījusi Lattelecom Televīzija.

Režisors: Igors Linga, scenārija autori: Igors Linga, Lorija Vuda.
Producenti: Antra Cilinska, Igors Linga

Biļetes nopērkamas t/n "Jūras vārti" un "Biļešu serviss" kasēs, kā arī internetā www.bilesuserviss.lv. Cena - Ls 1.00.

Papildus informācija: www.jurasvarti.lv

Lasi vēl...
» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2021
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV