Otrdiena, 07.Jūlijs 2020. » Vārdadienas svin: Maruta, Alda;

Latvijas filmu maratons arī ārpus Rīgas

Easyget.lv, 30.04.2013. 13:16

Par godu Valsts svētkiem, Rīgā un astoņās Latvijas pilsētās notiks tradiciālais Latvijas Filmu maratons
Latvijas filmu maratons arī ārpus Rīgas

Jau devīto gadu 4. maijā Latvijas filmu maratons notiks Rīgā, kinoteātrī Splendid Palace, bet jau otro reizi tas norisināsies vēl astoņās Latvijas pilsētās. Vienas dienas laikā vairākos seansos skatītājiem būs iespēja redzēt jaunākās Latvijā tapušās filmas; svētku programma katrai pilsētai sastādīta īpaši, informē Latvijas Filmu maratona reģionos vadītāja Inese Kļava.

Lai arī iepriekš jau izrādītas, svētku dienās daudzviet vēlreiz varēs noskatīties Jāņa Norda godalgoto filmu «Mammu, es tevi mīlu», kā arī Aigara Graubas patriotiski iedvesmojošo darbu «Sapņu komanda 1935». Toties vairākas reģionālās pirmizrādes piedzīvos Ināras Kolmanes pērn pabeigtā krāšņā un mistiskā pasaka pieaugušajiem «Mona» ar lielisko jauno aktrisi Kristīni Belicku galvenajā lomā.

Bērniem paredzētajā animācijas seansā iekļauta arī Berlīnes kino festivālā godalgotā Ēvalda Lāča leļļu filma «Eži un lielpilsēta», kā arī divas pavisam jaunas, līdz šim vēl nerādītas multenes – Nila Skapāna «Kaķis maisā» un Edmunda Jansona «Kora turneja» – komisks stāsts par to, kā zēnu koris no Latvijas dodas turnejā uz Seulu.

Jelgavā un Ventspilī būs iespēja redzēt arī Vladimira Leščova slaveno un daudzkārt festivālos godalgoto animācijas filmu pieaugušajiem "Villa Antropoff", kā arī Kristīnes Želves dokumentālo filmu "Fedja" par latgaliešu izcelsmes somu režisoru Teuvo Tulio.

Daudzsološs ir Latvijas Kultūras akadēmijas studentu seanss, kurā iekļautas gan dokumentālās, gan spēles īsfilmas. Maratona organizētāji uzskata, ka programmai izvēlētās studentu filmas ir gana profesionālas, tāpēc pelnījušas izrādīšanu uz lielā ekrāna. Jo īpaši izceļamas filmas «Četri mielasti» (režisore Liene Linde), un «Gvido pēdējais uzaicinājums» (režisors Ingus Drulle), abās filmās piedalās arī populāri aktieri – Baiba Broka, Jānis Skanis, Lāsma Kugrēna, Varis Vētra un citi.

Latvijas Filmu maratons saka paldies visiem, kas atsaucās uz aicinājumu veidot savas īsfilmas, tādējādi skatītājiem Liepājā, Jelgavā un Siguldā filmu maratona laikā būs iespēja uz lielā ekrāna noskatīties arī vietējo pilsētnieku veidotās īsfilmas. Visas iepriekšējā gada īsfilmas iespējams noskatīties Latvijas Filmu maratona lapā Facebook vietnē, kur daugavpiliešu Ivara Utināna un Dmitrija Maslakova darbs «Papīra pilsēta» piedzīvojis rekordlielu skatījumu skaitu.

Latvijas Filmu maratons sāksies 3. maijā Ventspilī un turpināsies 4. maijā Rīgā, Valmierā, Liepājā, Kuldīgā, 5. maijā Jelgavā, Cēsīs, Siguldā un 18. maijā Jēkabpilī.

Latvijas Filmu maratonu reģionos organizē Anša Epnera studija AVE sadarbībā ar pašvaldībām, Nacionālo Kino centru un Valsts Kultūrkapitāla fondu. Rīgā Latvijas filmu maratonu organizē Nacionālais Kino centrs, atbalsta Rīgas dome, Rīgas nami, LVKFFDA, Rīga 2014.

Foto: Publicitātes foto

Lasi vēl...
» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2020
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV