Piektdiena, 29.Maijs 2020. » Vārdadienas svin: Raivis, Raivo, Maksis;

Mākslas muzeja būvžogs pārtop košā pilsētvides izstādē

Easyget.lv, 01.05.2013. 09:00 | komentāri (1)

Vecmeistaru un modernistu gleznu reprodukcijas uz būvobjektam visapkārt uzbūvētā būvžoga skatāmas līdz pat Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenās ēkas rekonstrukcijas projekta pabeigšanai 2015. gadā.
Mākslas muzeja būvžogs pārtop košā pilsētvides izstādē

Galerijas:

Lai Rīgas iedzīvotāji un viesi būtu informēti par Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) rekonstrukciju, Rīgas domes Īpašuma departaments un SIA „RE&RE”, sadarbībā ar Latvijas Nacionālo mākslas muzeju ir sagatavojis savdabīgu pilsētvides izstādi: informatīvas plāksnes par LNMM galvenās ēkas vēsturi un rekonstrukciju latviešu, angļu un krievu valodā papildina 22 mākslas darbu reprodukcijas – izlase ar populārākajiem un nozīmīgākajiem latviešu autoru darbiem, kas iepriekš bija skatāmi LNMM pastāvīgajā ekspozīcijā, informē muzeja pārstāve Anna Balandina.

Ejot gar LNMM galveno ēku pa K. Valdemāra ielu, turpmāk varēs aplūkot košas ievērojamo vecmeistaru Vilhelma Purvīša, Jaņa Rozentāla un Johana Valtera gleznu reprodukcijas, kā arī muzeja apmeklētāju iemīļotos modernistu darbus – Kārļa Padega „Madonna ar ložmetēju”, Ģerderta Eliasa „Sieviete ar vēdekli”, Jāņa Tīdemaņa „Maskas”, Voldemāra Tones „Pie loga” un citus.

Drīzumā mākslas darbu reprodukcijas būs skatāmas arī uz Elizabetes ielai piegulošā būvžoga posma. Gleznu izlasi veido Kārļa Hūna un Jūlija Federa mākslas darbi, kas iezīmē latviešu profesionālās mākslas pirmsākumus. Savukārt Rīgā dzīvojošo un strādājošo krievu autoru daiļrade pārstāvēta ar Nikolaja Rēriha, Nikolaja Bogdanova-Beļska un Sergeja Vinogradova darbu reprodukcijām.

Tāpat ar šodienu muzejs ir pilnībā atbrīvojis vēsturisko ēku, kurā līdz šim notika tikai restaurācijas izpētes darbi. Tagad, pēc akta par ēkas pārņemšanu parakstīšanas, SIA „RE & RE” var uzsākt darbus pilnā apjomā saskaņā ar plānoto būvdarbu grafiku.

Foto: Mākslas muzeja būvžogs pārtop košā pilsētvides izstādē. Foto (c) www.lnmm.lv

Lasi vēl...
» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2020
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV