Svētdiena, 31.Maijs 2020. » Vārdadienas svin: Jūsma, Alīda;

Simbolisms krāsās un skaņās

Easyget.lv, 24.07.2013. 16:36

Trešdien, 31.jūlijā, plkst.19:00 Rakstniecības un mūzikas muzejā notiks sarīkojums "Vēl arvienu sapņu bari...", kura laikā varēs apskatīt Kārļa Zemdegas simbolistisko grafiku galeriju un klausīties grupas Pērkonvīri pasaules mūzikas mistiskajās noskaņās, informē muzeja pārstāve Maija Treile.
Simbolisms krāsās un skaņās

Pazīstamais 20.gadsimta pirmās puses latviešu tēlnieks Kārlis Zemdega savulaik risinājis arī simboliskā un mistiskā garā ieturētus grafikas darbus - liriskus sieviešu portretus, fantastisku tēlu un mistikas pārņemtas ainavas. Grafikas darbi gan tehniskā izpildījuma, gan vēstījuma ziņā neatpaliek no citiem tā laika ievērojamāko simbolisma mākslinieku veikumiem. Pasākuma laikā būs skatāmas mākslinieka grafiku projekcijas, kā arī eksponēts viena darba oriģināls.

Grupa Pērkonvīri simbolistiskās grafikas ietērps kokles, dažādu bungu, perkusiju instrumentu, stabuļu un dūdu skaņās. Pērkonvīri par sevi saka, ka tie tikai ar vienu pusi atrodas šeit un tagad, šaizemē. Viņu otra puse ir ceļojumos laikā un telpā, tā redz brīnumainas un noslēpumainas zemes un tautas, dzird skaņas, stāstus, cilvēku, putnu, zvēru un nezvēru balsis. Atrasto un pieredzēto viņi ieraksta ritmu zīmēs, skaņu kodos, tā lai ikviens tajā var ieklausīties un ievīt arī savu sajūtu un pieredzi un, pārvēršot to skaņā, uz mirkli rada tiltus starp pasaulēm.

Pasākums "Vēl arvienu sapņu bari..." papildina RMM skatāmo Pēdējo izstādi. Vasaras sezonā pasākumi muzejā notiek katru otro trešdienu, katrā sarīkojumā apskatāms viens vai vairāki Pēdējā izstādē neeksponēti mākslas darbi no muzeja krājuma, kuriem veltītas laikmetīgās dejas un teātra izrādes, koncerts, video darbi un diskusijas. Vasaras pasākumu cikls ievada multimediālu akciju Māksla izkāpj no rāmjiem, kas muzejā notiks Baltās nakts ietvaros, 7.septembrī.

Pirms un pēc izrādes apmeklētāji varēs apmeklēt Artūra Arņa instalāciju izstādi "Kurš ir tavs īstais Rainis?", kas atvērta tikai trešdienās, kad notiek pasākumi, t.i., 31.jūlijā, 14. un 28.augustā, 4. un 7.septembrī.

Ieejas maksa sarīkojumā - Ls 1,50; pensionāriem, studentiem un skolēniem - Ls 1 (cenā iekļauts izstāžu apmeklējums). Vietu skaits ierobežots.

Foto: Publicitātes foto

Lasi vēl...
» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2020
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV