Otrdiena, 28.Marts 2023. » Vārdadienas svin: Ginta, Gunda, Gunta;

Šodien pirmizrāde Rūdolfa Minga filmai „Ļaunuma atspulgs”

Easyget.lv, 10.01.2014. 11:09

10. janvārī plkst. 19.30 kinoteātrī „KSuns” notiks jaunā kinorežisora Rūdolfa Miķelsona jeb Minga pirmās pilnmetrāžas filmas “Ļaunuma atspulgs” pirmizrāde.
Šodien pirmizrāde Rūdolfa Minga filmai „Ļaunuma atspulgs”

“Ļaunuma atspulga” centrā darbojas astoņi jaunieši. Kad ballītes laikā Rinalds dzērumā nosit savu biedru Ināru un atsakās atbildēt par sekām, mainās visiem tik ierastais dzīves ritms. Rinalda draugs Dāvis, kļuvis par līdzzinātāju, nolemj paslēpt Ināras ķermeni. Baumas sāk izplatīties aizvien tālāk, aug spriedze, kas noved līdz kulminācijai- brīdim, kad jaunieši saprot, ka izejas no situācijas nav. Filma ieved šķietamā realitātē, kas ieintriģē ar savu dinamiku.

Jāatzīmē, ka Rūdolfa Miķelsona scenārijs ir arī pamatā teātrī TT iestudētajai izrādei „Minga rēgi” (režisors Lauris Gundars), kas 2013. gadā ieguva “Spēlmaņu nakts” balvu kā Gada izrāde bērniem vai jauniešiem. Savukārt Jurģis Spulenieks par Edžiņa lomu Nacionālā teātra izrādē “Indrāni” un lomām izrādē “Minga Rēgi” Teātrī TT saņēma „Spēlmaņu nakts" balvu kategorijā „Gada jaunais skatuves mākslinieks".

Rūdolfs Miķelsons plašāku atpazīstamību guva 2010. gadā pēc Roberta Rubīna dokumentālās filmas “Kā Tev klājas, Rūdolf Ming?” panākumiem, kas atspoguļoja tolaik 13 gadus jaunā puiša pirmos centienus kino. Šodien, pēc eksperimentiem vairāku gadu garumā, Rūdolfs ir pabeidzis darbu pie savas pirmās pilnmetrāžas spēlfilmas un turpina ceļu, lai piepildītu savu sapni- kļūtu par filmu režisoru.

“Filma tapa salīdzinoši ilgu laiku un ir mans šī brīža izvērstākais un sarežģītākais darbs, kura tapšanas ilgums bezbudžeta apstākļos, es ceru, sevi attaisnos. Darba procesu, protams, piemeklēja dažādas kataklizmas, kas aizkavēja ātrāku filmas iznākšanu, bet ar visu to, projekts ir aizvadīts sekmīgi. Darbs ar aktieriem bija viļņveidīgi sarežģīts, jo viss bija atkarīgs no ļoti daudziem apstākļiem - epizodes sarežģītības, filmēšanas lokācijas un visvairāk, smieklīgi, bet siltuma dēļ, jo epizodes istabās jau tika sāktas filmēt ziemā, mājā, kur nebija apkures,” par filmas tapšanas procesu stāsta Rūdolfs Miķelsons. „Filmas oficiālais budžets bija apaļa nulle, tomēr varu atzīt, ka strādāšana minimālisma apstākļos man ir devusi daudz straujāku izaugsmi, jo esmu gājis grūtāko ceļu. Tas man deva gan lielākas iemaņas organizēšanas darbā un plānošanā, gan kreatīvo domāšanu un arī gara audzināšanu.” Režisors saka īpašs paldies Jura Podnieka studijai, kas palīdzēja gan filmēšanas procesa laikā, gan pēcapstrādē, kā arī gatavojoties pirmizrādei.

Filmu “Ļaunuma atspulgs” kinoteātris „KSuns” regulāros seansos demonstrēs no 17. līdz 23. janvārim, savukārt 18. un 19. janvārī to būs iespējams noskatīties Rūdolfa Miķelsona dzimtajā pilsētā Talsos.

Deviņpadsmitgadīgais Rūdolfs Mings ir gan filmas režisors, gan scenārija autors, operators un montāžas režisors. Lomās Dāvis Ruņģēvics, Austris Pavlovs, Edgars Lūžnieks, Ēriks Dūzelis, Diāna Krauze, Sintija Erkevica, Ilze Grosvalde, Lizete Kļaviņa. Mūzikas autors - Artūrs Liepiņš, skaņu režisors - Klāvs Siliņš, dramaturģiskie konsultanti - Lauris Gundars un Antra Cilinska.

Foto: Publicitātes foto

Lasi vēl...
» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2023
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV