Trešdiena, 05.Augusts 2020. » Vārdadienas svin: Osvalds, Arvils;

Muzeju nakts 2014 krāsa – sarkanā

Easyget.lv, 27.03.2014. 17:12

17. maijā jau desmito reizi visā Latvijā ar daudzveidīgām aktivitātēm notiks Muzeju nakts.
Muzeju nakts 2014 krāsa – sarkanā

17. maijā noslēgsies akcijas Muzeju nakts trīs gadu cikls, kas iezīmēja trejkrāsaino dzintara tapšanas ceļu. Iepriekšējos gados godinājām dzintara auklētājus – zilo jūru un zaļo mežu. Šogad sārtajam dzintaram jāiemirdzas visā tā spožumā.

Muzeju nakts ciklu veido trīs krāsas un trīs Latvijas dārgumi - zilā jūra, zaļais mežs un sarkanais dzintars. Trīsgadu cikls tematiski iezīmē dzintara tapšanas ceļu, vienojot jūru ar mežu un brīnumaino saules akmeni – dzintaru. Lai spētu saredzēt dzintara mirdzumu, ir jāpazīst priežu meža versmainā vasaras smarža, jūras viļņu draudīgās vērpetes un mūžīgās tālumu ilgas.

To, ko mēs mīlam un ar ko lepojamies, mēs nosaucam dzintara vārdā – tāpēc mums ir Dzintra un Dzintars un mūsu zeme ir Dzintarzeme. Mēs valkājam dzintara rotas, lietojam dzintara smaržas, dziedam dzintara koros un mūziku klausāmies dzintara koncertzālēs. Dzintara dziesmas vieno paaudzes Latvijā un latviešus visā plašajā pasaulē.

Mūsu senči, darinot piekariņus, krelles un kulta priekšmetus, savu pieķeršanos dzintaram ir apliecinājuši jau pirms vairākiem tūkstošiem gadu. Dzintara brīnumainās spējas izsenis ir novērtējuši arī dziednieki, ārsti un astrologi. Šodienas zinātnieki, mākslinieki un komponisti joprojām smeļas iedvesmu dzintara struktūrā, krāsā un zaigojumā.

Muzeju nakts dalībniekiem būs iespēja iepazīt vēstures liecības un mākslas darbus, ko glabā daudzie Latvijas muzeji. Akcijas laikā būs atvērti arī teātri, koncertzāles, bibliotēkas, augstskolas un kultūrvēsturiskās ēkas, kas piedāvās savas pasākumu programmas.

Foto: Muzeja nakts 2014 krāsa – sarkanā, kas sasaucas ar dzintaru. Foto (c) Mārtiņš Otto

Lasi vēl...
» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2020
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV