Piektdiena, 10.Jūlijs 2020. » Vārdadienas svin: Lija, Olīvija;

Dabas muzejs Muzeju naktī atklās sarkano krāsu dabā

Easyget.lv, 13.05.2014. 12:54

Muzeju naktī, 17. maijā, no plkst. 19.00 līdz 01.00 Latvijas Dabas muzejā tiks atklāts sarkanās krāsas noslēpumus dabā – augos, putnos, kukaiņos, minerālos un ikvienā no mums.
Dabas muzejs Muzeju naktī atklās sarkano krāsu dabā

Latvijas Dabas muzejs šogad Muzeju nakts apmeklētājiem sarūpējis stāstu „Naturaliter rubrum – sarkanā krāsa dabā”. Izziņas punktā „Uzmanību – sarkans!!!” Botānikas nodaļas speciālisti iepazīstinās ar augiem, kuru ziedi, lapas vai augļi ir sarkanos toņos, kā arī aicinās uzzināt vairāk par ziemeļu madaru un asinssarkano tīmekleni – augu un sēni –, no kā var iegūt sarkano krāsu, stāta muzeja pārstāve Polīna Šķiņķe.

Zooloģijas ekspozīcijā aicināsim izpētīt, kuriem Latvijas un pasaules putniem raksturīgs sārts un rozīgs krāsojums un aicināsim nepārkāpt sarkano līniju dzīvnieku valstībā. Apskatei būs eksponēts arī sarkanais kailgliemezis, kas sastopams Latvijā. Entomoloģijas ekspozīcijā kukaiņu speciālisti stāstīs par bruņutīm, no kurām senāk ieguva karmīnsarkano – Latvijas karoga – krāsu.

Muzeja 2. stāva izstāžu zālē ierīkotajā „Sarkano minerālu pasaulē” ģeoloģijas un antropoloģijas speciālisti demonstrēs okeru – dabīgu materiālu, ko senāk Latvijā izmantoja sarkanās krāsas iegūšanai un kas konstatēts senos apbedījumos. Apmeklētāji varēs uzzināt, kuri dzintari ir sarkani un kāpēc daži dzintari ar laiku var iegūt sarkanbrūnu toni. Tāpat piedāvāsim apskatīt Baltijas dzintara paraugus, dzintarus ar ieslēgumiem un sarkanīgo rumenītu. Līdzās dabīgajam dzintaram būs aplūkojami SIA „Stenders” dzintara kosmētikas līnijas paraugi. Savukārt muzeja pedagogi piedāvās noteikt Tavu uzmanības piesaistes koeficientu.

Lūdzam ņemt vērā, ka atvērta būs daļa ekspozīciju un apmeklētāju plūsma tiks regulēta. Pēdējie apmeklētāji tiks ielaisti plkst. 00.30. Atgādinām, ka svētdien, 18. maijā, atzīmējot Starptautisko Muzeju dienu, ieeja Dabas muzejā būs bez maksas.

Foto: Publicitātes foto

Lasi vēl...
» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2020
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV