Trešdiena, 17.Aprīlis 2024. » Vārdadienas svin: Rūdolfs, Viviāna, Rūdis;

Maijā notiks 10. Rīgas starptautiskais autošovs

Inese Libere, 23.04.2009. 10:56

No 7. līdz 10. maijam Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā norisināsies 2009. gada lielākais autonotikums Latvijā – 10. Rīgas starptautiskais autošovs ar trim sadaļām – “Auto Exotica”, “Auto Exclusive” un “Auto Sale”.
Maijā notiks 10. Rīgas starptautiskais autošovs

“Lai arī jaunu automobiļu tirdzniecības apjomi krītas un autonozarē šobrīd redzamas ievērojamas izmaiņas, auto joprojām ir mūsu pārvietošanās līdzeklis, aksesuārs, nepieciešamība, greznumlieta vai dzīvesveida atribūts. Savukārt izstāžu neatņemama sastāvdaļa ir Rīgas starptautiskais autošovs, kas ik pavasari Ķīpsalā iezīmē autotirgus tendences un pulcē tūkstošiem automīļu,” norāda BT 1 projektu grupas direktors Kaspars Cimermanis.

Vēl spilgtā atmiņā ir pagājušā gada autošova zvaigznes – ekskluzīvie “Lamborgini”, “Spyker” un kristāliem rotātais rozā limuzīns – tas raksturoja auto eksotiku un ekskluzivitāti pirms gada. Kādi būs šī gada akcenti?

Laikā, kad cilvēki ļoti rūpīgi domā par saviem tēriņiem un pavisam savādāk raugās uz luksusa precēm, arī autošovam būs citi akcenti. “Šobrīd aizvien vairāk tiek akcentēta individualitāte un auto kļūšana par dzīvesstila sastāvdaļu,” uzsver Kaspars Cimermanis. Šīs tendences būs redzamas gan ekskluzīvo, gan eksotisko, gan jauno automobiļu sadaļās. Daudz plašāk nekā iepriekšējā gadā izstādē būs pārstāvēti dažādu marku autoentuziastu klubi un autosporta virzieni. Šodienas auto aktualitātes raksturo arī efektivitāte, inovācijas, ekonomiskums, draudzīgums dabai, kā arī individualitāte, kas iegūti par saprātīgiem līdzekļiem.

“Auto Exclusive” sadaļa, kas orientēta uz ekskluzīviem automobiļiem, mūsdienu autoindustrijas un tehnoloģijas virsotnēm, piedāvās šova zvaigznes, tā sauktos “show car”. Šīgada spilgtākais notikums noteikti būs “Russo-Balt” markas atgriešanās savā dzimtenē – Rīgā – pēc vairāk nekā 100 gadus ilgas prombūtnes. Izstādes organizatori šobrīd nopietni strādā, lai šīs markas automobilis pēc prezentācijas pazīstamajā ekskluzīvo automobiļu izstādē “Top Marques” Monako nekavējoties tiktu nogādāts Rīgā. Tādējādi pirmatnējā “Russo-Balt” “mazdēls” pēc vairāk nekā 100 gadiem vēlreiz veiks maršrutu Sanktpēterburga–Monako–Rīga.

Organizatori šobrīd veic pārrunas, lai apmeklētāji, īpaši jau kino cienītāji un Betmena fani, varētu izstādē aplūkot komiksu un filmu supervaroņa Betmena automobili. Šī unikālā automašīna saņēmusi speciālu filmu studijas “Warner Brothers” balvu par labāko reāli braucošu filmā izmantojamo automašīnu. Tāpat šobrīd notiek pārrunas, lai uz autošovu atvestu kādu nesen uzbūvētu augstas veiktspējas krievu superauto. Tikai mazliet pacietības! Detalizētāku informāciju par autošova zvaigznēm jūs uzzināsiet jau visai drīz!

“Auto Exotica” sadaļā būs aplūkojami gan ekstremāli tūnēti un modificēti automobiļi, gan neaptverami dārgi spēkrati. Dragreiss, drifts un autotūnings kā dzīvesstils būs šīgada “Auto Exotica” akcenti. Izstādē būs iespējams aplūkot speciāli sagatavotus labāko Latvijas un Baltijas sportistu, dragreisa un drifta sacensību čempionu automobiļus, kā arī pašmāju un tuvāko kaimiņvalstu labāko tūninga meistaru tūnētos spēkratus. Savus labākos un interesantākos auto izstādīs populārākie Latvijas un Baltijas autoklubi, apmeklētājiem būs iespējas uzzināt vairāk par autoklubu dzīvesstilu, pasākumiem, aktivitātēm un iespējām pašiem iesaistīties un atrast domubiedrus. Detalizētāka informācija par labākajiem autoklubu un Baltijas tūninga entuziastu veikumiem sekos.

“Auto Exotica” laikā jau tradicionāli notiks arī žurnāla “Forsāža” rīkotais tūnēto automobiļu konkurss, kurā īpaši izveidota komisija autošova laikā vērtēs visus tūnētos un eksotiskos automobiļus un piešķirs balvas dažādās kategorijās, kā, piemēram, “Labākais Eiropas auto”,

“Labākais Japānas auto”, “Labākais sacīkšu auto”, “Oriģinālākais stends” un citās nominācijās.

Kontrastam sadaļā “Auto Sale” būs jaunu un mazlietotu kompaktās un vidējās klases automobiļu izstāde un pārdošana, kurā apmeklētāji varēs aplūkot un iegādāties automobiļus par līdz šim neredzēti izdevīgām cenām. Savu dalību izstādē jau apstiprinājuši “Subaru”, “Renault”, “Dacia”, “Opel”, “Chevrolet”, “Toyota” un citu marku autodīleri. “Auto Sale” laikā notiks arī vairāku marku jauno 2009. gada modeļu prezentācijas.

Vienlaikus ar 10. Rīgas starptautisko autošovu Ķīpsalā notiks arī 5. specializētā automobiļu remonta instrumentu, servisa iekārtu, rezerves daļu, apkopes līdzekļu un aksesuāru izstāde “Automehānika 2009” un 5. starptautiskā transporta, tranzīta un loģistikas izstāde “Transports un Loģistika 2009”.

Izstādes organizē Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrība BT 1 sadarbībā ar asociāciju “Latvijas auto” un SIA “Auto Ekspo”.

Darbalaiks:
7.–9. maijs    10.00–19.00
10.maijs       10.00–17.00

Biļešu cenas:
Ieejas biļete – Ls 3,50
Pensionāriem un bērniem no 4 līdz 18 gadiem – Ls 2,50
Bērniem līdz 4 gadu vecumam ieeja bez maksas!
Īpaši draudzīgs piedāvājums ģimenēm – Ģimenes biļete (2 + 2) – Ls  9,00

Ar vienu ieejas biļeti var apmeklēt visas trīs autošova daļas – “Auto Exotica”, “Auto Exclusive”, “Auto Sale” –, kā arī turpat Ķīpsalā notiekošās izstādes “Automehānika 2009” un “Transports un Loģistika 2009”.

» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2024
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV