Trešdiena, 17.Aprīlis 2024. » Vārdadienas svin: Rūdolfs, Viviāna, Rūdis;

Ekonomiskā krīze neietekmē automašīnu lietošanas paradumus

Rūta Grikmane, 06.05.2009. 10:50

Neraugoties uz ekonomiskās situācijas pasliktināšanos, 50% aptaujāto automašīnu īpašnieki atzīst, ka savus spēkratus lieto pat biežāk nekā pirms gada. Tas noskaidrots, veicot bezmaksas auto pārbaudes dalībnieku aptauju pie lielveikaliem „Maxima”.

Jautāti par automašīnas lietošanas paradumiem, 42% respondentu atbildēja, ka brauc tikpat bieži cik pirms gada, bet pārējie izvēlējās atbildi – retāk.

„Šie rezultāti ir pārsteidzoši, jo arvien vairāk cilvēku runā par sabiedriskā transporta izvēlēšanos un atteikšanos no tādas ikdienas „ekstras” kā automašīnas, tāpēc tas, ka puse aptaujāto savus spēkratus izmanto vairāk, liecina par ekonomiskās krīzes neviendabīgo ietekmi uz patērētāju paradumiem,” saka „Maxima Latvija” preses sekretārs Ivars Andiņš.

Atbildot uz jautājumu par automašīnu ekspluatācijā noderīgu preču iegādes biežumu, gandrīz trešdaļa jeb 32% aptaujāto atzīst, ka auto preces visbiežāk iegādājas reizi mēnesī, 53% aptaujāto saka - auto preces iegādājas retāk nekā reizi mēnesī, savukārt 41% respondentu iegādājas auto lietas tikai, kad kaut kas ir salūzis.

Lielākā daļa jeb 90% aptaujāto atzina, ka paši lielveikalos vai specializētos veikalos iegādājas tikai visnepieciešamākās auto preces, piemēram, auto spuldzes. Tāpat respondenti atzīst, ka vēl mēdz pirkt dažādus tehniskos šķidrumus un instrumentus, - attiecīgi 62% un 41%.

89% aptaujāto auto vadītāju atzīst, ka pārvietojas ar sev piederošiem spēkratiem.

Bezmaksas auto apskates notika 18. un 25. aprīlī pie lielveikaliem „Maxima” Rīgā, A. Deglava ielā 67, K. Ulmaņa gatvē 88a un Mūkusalas ielā 73. To laikā veikta dalībnieku anketēšana, un kopējais aizpildīto un derīgo anketu skaits bija 112. Kopumā „Gros Auto” un „Getz Bros & Co (Latvia) Ltd.” kvalificētie servisa speciālisti pārbaudīja aptuveni 150 automašīnu.

» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2024
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV