Pirmdiena, 26.Februāris 2024. » Vārdadienas svin: Mētra, Evelīna, Aurēlija;

Bedrainākie ceļi joprojām Jelgavā

Alberts Ziemelis, 12.08.2010. 08:54

Visvairāk bedru uz autoceļiem fiksētas Jelgavā – 17%, Rīgā – 13% un Jūrmalā – 9% no visām bedrēm, kas tika apzinātas portāla AutoBildes.lv un firmas Basse Motors rīkotajā autoceļu bedru akcijā, kas svinīgi noslēdzās 10. augustā.
Bedrainākie ceļi joprojām Jelgavā

Lai pievērstu sabiedrības un atbildīgo dienestu uzmanību kritiskajam ceļu seguma stāvoklim, kāds šajā pavasarī bija izveidojies uz valsts un pašvaldību autoceļiem, portāls AutoBildes.lv jau aprīlī izveidoja autoceļu bedru karti, kurā ikviens varēja pievienot bedri ar fotogrāfiju un īsu komentāru.

Akcijas laikā bez papildus reklāmas kopumā tika apzināta 181 dažādas bīstamības bedre uz ceļiem visā Latvijā, bet akcijas galveno balvu – jaunu autoriepu komplektu no servisa Basse Motors saņēma jelgavnierks Mārtiņš Stūrnieks, kurš viens pats Jelgavā palīdzēja apzināt visvairāk – 28 bedres. Otro vietu ieņem Kristaps Truhomenko, kurš konstatēja 13 dažādas bedres un ceļa defektus Talsos.

"Diemžēl, ar katru gadu mazāk Jelgavas ceļus vēlos saukt par savējiem, jo bedres un ielāpi aug kā sēnes pēc lietus. Ne velti vietējie Jelgavu sauc par bedru galvaspilsētu un rīko akcijas, lai atbildīgās amatpersonas beidzot sāktu rīkoties. Pēc tam, kad kādā tumšā, lietainā vakarā pamatīgi pārsitu riepu uz Rīgas-Jelgavas šosejas, ievēroju akciju portālā AutoBildes.lv un nolēmu piedalīties. Veltīju vienu pēcpusdienu bedru bildēšanai un esmu patiesi gandarīts par savu ieguldījumu. Prieks par balvu, taču liela daļa manis fiksēto bedru joprojām nav salabotas," stāsta akcijas uzvarētājs Mārtiņš Stūrnieks.

Arī akcijas atbalstītājs, servisa Basse Motors vadītājs Dzintars Zahovskis pauž gandarījumu par dalību akcijā: "Ar interesi uzņēmām piedāvājumu atbalstīt šādu akciju, jo tas ir labs veids kā pievērst uzmanību problēmai, kas skar lielu sabiedrības daļu. Atsaucība varēja būt lielāka, tomēr saprotam, ka iesaistījāmies tikai maijā – akcijas beigu fāzē, kad lielākā daļa bedru uz galvenajiem ceļiem jau bija salabotas. Un tas jau arī ir svarīgākais!"

Portāla AutoBildes.lv redaktors Alberts Ziemelis: "Šis bija pirmais gads, kad sabiedrība tik lielā mērā iesaistījās, lai palīdzētu savai valstij. Ceram, ka dienesti turpmāk reaģēs ātrāk un tik kritiska situācija uz ceļiem, kāda bija šajā pavasarī, neveidosies. Portāls AutoBildes.lv nākampavasar atkal nāks ar savu iniciatīvu, ja tas būs nepieciešams."

Autoceļu bedru karte: http://www.autobildes.lv/bedru-karte

» Autortiesības
Visas tiesības paturētas © EASYGET.LV 2006 - 2024
Portālā EASYGET.LV izvietotais materiāls ir pārpublicējams tikai ar EASYGET.LV atļauju. Atsevišķas fotogrāfijas ir atļauts pārpublicēt tās nemodificējot un ievieotjot atsauci uz EASYGET.LV